Prasidėjo Trakų pusmaratonio dalyvių registracija

Parašyta: 2013-11-18 | Kategorija: Kvietimai, Naujienos, Skelbimai, Trakai |

Traku Pusmaratonis LogoPraėjusią savaitę prasidėjo dalyvių registracija į antrąjį tarptautinį „General Financing“ Trakų pusmaratonį, kuris atgaivino bėgimo tradicijas senojoje Lietuvos sostinėje. Bėgimo profesionalai ir entuziastai varžytis įvairiose Trakų pusmaratonio rungtyse bei pasimėgauti įspūdingais miesto peizažais galės 2014 m. gegužės 11 d.

Šiemet didžiųjų vasaros bėgimo sezoną pradėjęs Trakų pusmaratonis, pritraukęs daugiau nei 1300 įvairių šalių sportininkų ir bėgimo mėgėjų, tapo malonia švente tiek dalyviams, tiek miestelėnams. Nepaisant to, jog renginys buvo surengtas pirmą kartą, bėgikai gyrė nors ir nelengvą, tačiau įdomią ir vaizdingą trasą, puikų organizavimą bei paslaugius savanorius.

„Pirmąkart senojoje Lietuvos sostinėje surengtas Trakų pusės maratono bėgimas pateisino mūsų lūkesčius – renginys vyko sėkmingai, dalyvių sulaukėme daugiau nei tikėjomės. Džiaugiamės, kad renginys tampa tradiciniu ir tikimės, jog 2014 m. prie starto stos apie 3000 bėgikų,“ – teigė asociacijos „Sporto renginiai“ direktorius Evaldas Martinka.

Visuomet sulaukiantys minios lankytojų, įspūdingu kraštovaizdžiu žavintys užsienio svečius, Trakai tampa ne tik pilių ir irklavimo miestu, bet ir pelnytai gali būti vadinami pavasarine bėgikų sostine, turinčia solidų ir visame regione žinomą pusmaratonį. Tai patvirtina ir faktas, jog debiutiniame bėgime startavo net 14 valstybių sportininkai ir mėgėjai – ne kiekvienos sporto šakos Europos čempionatas sulaukia tiek skirtingų šalių atstovų.

Trakai puoseleja begimo tradicijas„Džiugu, kad turime galimybę prisidėti prie bendro fizinio aktyvumo kultūros augimo ir skatinimo Lietuvoje. Trakų pusmaratonis – tai tikrai labai graži bėgimo šventė miesto gyventojams ir svečiams, o visiems dalyviams – puiki galimybė daugiau judėti, išmėginti save ir sutikti bendraminčių,“ – sakė „General Financing“ rinkodaros departamento vadovė Diana Gedeikytė-Jakutienė.

Pusės maratono bėgimo organizatoriai siūlo nelaukti pavasario ir į renginį kviečia registruotis jau dabar. Anksčiau užsiregistravusiems taikomas mažesnis dalyvavimo mokestis, taip pat lieka daugiau laiko treniruotis ir tinkamai pasiruošti bėgimui. Išbandyti savo jėgas ir registruotis galima į šias Trakų pusmaratonio distancijas: pusės maratono (21 km), 10,5 km, 5 km ir 1 km.

Itin aktyviai prie šių varžybų organizavimo prisidedantis, 1996 m. Atlantos olimpinių žaidynių maratono rungties dalyvis, dabar šalia Trakų gyvenantis Dainius Virbickas pastebi, kad po pirmojo pusmaratonio padaugėjo bėgiojančių ir pačiuose Trakuose.

„Jei anksčiau treniruodamasis sutikdavau vos vieną kitą bėgiojantį, tai dabar matau vis daugiau žmonių ir pastebiu, kad dauguma jų bėgioja būtent pusmaratonio trasa. Nors pats treniruoju jaunuosius Trakų bėgikus, galiu pasakyti, kad ir tėvai turėtų rodyti pavyzdį vaikams. Vaikai vieną dieną ateina į treniruotę, o kitą – gali ir neateiti. O jei tėvai patys judės, jie bus geriausias pavyzdys savo atžaloms, kad laiką galima ir reikia leisti ne tik prie kompiuterio ar televizoriaus. Trakiškiai labai geranoriškai įvertino šį pavasarį vykusias varžybas, manau, kad kitais metais vietos bėgikų bus dar daugiau,“ – pokyčius įvertino Traku pusmaratonis 2013D. Virbickas.

Pasak E. Martinkos, Trakų pusmaratonio trasa nustebins ir kitąmet – ji bus dar įdomesnė, o įgyta patirtis, Trakų miesto specifikos, gatvių išdėstymo ir automobilių statymo niuansų žinojimas, užtikrins sklandų renginio organizavimą.

„Turime ne vienų metų patirtį, organizuodami įvairius maratonus ir bėgimus, tačiau kai renginys vyksta naujoje vietoje ar mieste, atsiranda daug nežinomųjų, kitų niuansų. Rengiant Trakų pusmaratonį sulaukėme itin vertingos pagalbos iš Trakų miesto, o ypač Trakų sporto skyriaus ir policijos. Neabejoju, jog ir 2014 m. kartu su Trakų miestu surengsime tikrą bėgimo šventę,“ – pastebėjo E. Martinka.

Organizatorių teigimu, jau dabar yra 90 procentų tikimybė, kad keisis varžybų trasa – jeigu bus pabaigti tilto rekonstrukcijos darbai, Trakų pusmaratonio bėgikams bus pasiūlyti ne 4 ratai po 5 km, o 2 ratai po 10,5 km.

„Nauja trasa bus dar įdomesnė, vaizdingesnė ir turbūt kiek lengvesnė – sportininkams nebereikės įveikti dviejų įkalnių, kurios būdavo trumpesniame rate“, – sakė didelę bėgiko patirtį turintis D. Virbickas.

„General Financing“ Trakų pusmaratonio organizatoriai ir ateityje tęs bendradarbiavimą su Lietuvos Šaulių sąjunga. Vilniaus apskrities Karaliaus Mindaugo Šaulių 10-osios rinktinės „Geležinio vilko“ kuopos vadas Andrius Šmailis pabrėžė, kad prašymų padėti užtikrinti tvarką viešųjų renginių metu Šaulių sąjunga sulaukia išties daug.

„Deja, ne visuomet galime padėti. O tokios varžybos, kuriose dalyvauja tūkstančiai sveikos gyvensenos mėgėjų – mums puikiai tinka. Su malonumu padedame palaikyti tvarką, talkiname savanoriams. Juk ištvermė, valia ir drausmė – būtina ir šauliams. Todėl mūsų ir bėgimo organizatorių požiūriai labai dažnai sutampa. Be to, matome, kad laisvalaikiu ir nemažai šaulių pradėjo bėgioti bei dalyvauti varžybose,“ – pasakojo A. Šmailis.

Trakai-pavasarine begimo sostineĮ visas „General Financing“ Trakų pusmaratonio rungtis reikalinga išankstinė registracija. Daugiau sužinoti apie renginį bei užsiregistruoti galima interneto svetainėje www.trakupusmaratonis.lt.

Neslėpti bėgimo aprangos ir avalynės, prasidėjus šaltajam sezonui skatina asociacija „Sporto renginiai“, pristatydama ypatingą naujovę – 4 etapų taurės varžybas: tai „General Financing“ Trakų pusmaratonis, Vilniuje olimpinės dienos metu birželio pradžioje vyksiantis pusmaratonis, rugpjūtį Širvintų rajone vyksiantis tradicinis ekstremalus 10 km bėgimas, o sezonas bus baigtas spalio mėnesį Vilniuje jau aštuntą kartą organizuojamame 10 km bėgime. Dalyviai, užsiregistravę į šias varžybas ir sudalyvavę bent 3 iš 4 etapų, rinks taškus, o įvairiose amžiaus grupėse, 3 bėgikai, surinkę daugiausiai taškų, bėgimo sezono pabaigoje bus apdovanoti įspūdingomis taurėmis.

Planuoti 2014 m. bėgimus iš anksto verta dar ir todėl, jog iki šių metų pabaigos įsigyti viso sezono abonementą galima už ypatingą kainą. Išsamesnė informacija apie „Sporto renginių“ 4 etapų taurę ir viso sezono abonementą: www.sportorenginiai.lt.

 

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *