Prekeivių kontrabandinėmis prekėmis drama Lentvaryje: bandė sprukti, bet mokesčiai ir policija pavijo

Parašyta: 2016-02-04 | Kategorija: Naujienos, Policija, Trakai |

Lentvaris_3

2016 m. vasario 4 d., Vilnius. Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – AVMI) informuoja, kad kartu su Policijos pareigūnais atliko operatyvų patikrinimą, kurio metu išaiškintas kontrabandinių prekių realizavimo „taškas“ Lentvaryje, Trakų rajone. Patikrinimo metu rasta 177 vnt. cigarečių pakelių su Rusijos ir Baltarusijos Respublikos banderolėmis bei 8 buteliai vyno be banderolių. Be kita ko, prekyba besiverčiantys sutuoktiniai veiklą vykdė nelegaliai, neturėjo kasos aparato pajamų apskaitymui.

Šio patikrinimo metu Vilniaus AVMI ir Policijos pareigūnai susidūrė su kuriozine situacija. Prekybos kioske atlikus kontrolinį pirkimą, kurio metu nebuvo išduotas joks apskaitos dokumentas ir Vilniaus AVMI specialistams prisistačius, viduje buvę vyras ir moteris užsibarikadavo, uždarydami prekybos langelį. Lyg to būtų maža, viduje buvę žmonės suskubo nuleidinėti apsaugines žaliuzes, idant inspektoriai ir pareigūnai nematytų, kas darosi. Vis dėlto vienam iš AVMI inspektorių pavyko užlaikyti žaliuzes bei pamatyti, kaip vyras perduoda moteriai pinigus, o paskui ir dalį prekybos vietoje laikytų cigarečių.

Kadangi teritorija buvo aptverta, policijos pareigūnams iš lauko nepavyko patekti į kiosko vidų. Po kelių akimirkų iš jo, pro pašalinį išėjimą, neatsisukdama ir nereaguodama į mokesčių inspektorių klausimus išbėgo moteris. Netrukus pro priekines duris spruko ir vyras, policijos pareigūnai ir mokesčių inspektoriai puolė pavymui. Sulaikytas vyras dar bandė priešintis, tačiau galiausiai nurimo ir kartu su pareigūnais grįžo atgal į kioską. Operacijos dalyviams kartu su sulaikytu vyriškiu nuėjus į kiosko vidinį kiemą plastikinėje statinėje rastos lentomis uždengtos kontrabandinės cigaretės, kurias paslėpė iš kiosko tekina išlėkusi moteris.

„Kioske dirbęs vyras prisipažino, kad cigaretės bei vynas priklauso jam, tačiau jokių įsigijimą, gabenimą ar laikymą patvirtinančių dokumentų asmuo nepateikė. Nuo pareigūnų bandęs bėgti vyras teigė, kad dažniausiai cigaretes perka iš tolimųjų reisų vairuotojų, o vyną atsivežė iš Vokietijos. Jo teigimu, veiklą kioske vykdo jo žmona, dirbanti su verslo liudijimu, o jis esą įrašytas į jį kaip šeimos narys. Patikrinus verslo liudijimo duomenis paaiškėjo, kad jo galiojimas baigėsi dar praėjusiais metais. Apie jokią kitą vykdomą individualią veiklą pranešta nebuvo. Taip pat šeiminį versliuką „užsukę“ sutuoktiniai nematė reikalo investuoti ir į kasos aparatą, kuriuo privalo apskaityti gaunamas pajamas“, – apie patikrinimo metu nustatytus pažeidimus pasakoja Vilniaus AVMI Kontrolės departamento direktorius Marius Žemgulis, pažymėdamas, jog rastos cigaretės bei vynas išimti daiktų poėmio aktu.

Už nustatytus pažeidimus pradėta administracinė teisena, sutuoktiniams gresia bauda iki 6 tūkst. eurų su prekių konfiskavimu.

„Siekdami mažinti nelegaliai į šalį įvežtų prekių ar produktų prekybos Vilniaus apskrityje mastus, remiamės ne tik savo ar kitų kontroliuojančių institucijų mums pateikiama informacija, bet ir gyventojų pranešimais. Visa gauta informacija yra vertinama ir analizuojama, į ją operatyviai reaguojama. Todėl raginu apie pastebėtus prekybos kontrabandinėmis prekėmis atvejus informuoti VMI ar Policijos pareigūnus“, – bendromis jėgomis mažinti „šešėlį“ kviečia Vilniaus AVMI Kontrolės departamento direktorius.

Vilniaus AVMI primena, kad gyventojai, turintys informacijos apie įvairius mokestinius pažeidimus bei kitus mokesčių vengimo atvejus gali pranešti VMI Pasitikėjimo telefonu 1882, užpildžius elektroninę anketą VMI svetainėje www.vmi.lt/cms/stop-seseliui arba pasinaudojus programėle išmaniesiems telefonams „Pranešk“.

Julija Balsė,

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *