Prezidentė paskelbė Nacionalinės bibliotekų savaitės pradžią

Parašyta: 2014-04-25 | Kategorija: Naujienos, Politika, Seimas |

DSC_8246

Trečiadienis, balandžio 23 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė paskelbė Nacionalinės bibliotekų savaitės pradžią ir pasveikino šalies bibliotekininkus bei knygų mylėtojus su Pasauline knygos ir autorių teisių diena.
Jau tradicine tapusi akcija startavo Simono Daukano a., kur bibliotekininkai, skaitytojai ir bibliotekų bičiuliai suformavo gyvą užrašą „Myliu knygą”.
„Lietuviams knyga yra didelė vertybė. Visoje šalyje vykstantys knygų skaitymo renginiai – geriausias įrodymas, kokie svarbūs kultūros židiniai yra šalies bibliotekos. Nuoširdžiai dėkoju bibliotekininkams už entuziazmą, už tai, kad įdedate širdį į savo darbą, už gyvų kultūros erdvių kūrimą ir tradicijų puoselėjimą”, – sakė Prezidentė.
Pasak Prezidentės, šiandien matome, kokią galią turi viešoji informacija ir kaip lengva ja manipuliuoti. Todėl bibliotekoms tenka svarbus vaidmuo ir ugdant kritišką mąstymą.
Prezidentė palinkėjo, kad Lietuva visada išliktų daug skaitančia, išsilavinusia ir kūrybinga tauta.
Prezidentė Dalia Grybauskaitė yra Nacionalinė bibliotekų savaitės globėja. Akcija Lietuvoje rengiama jau 14-ą kartą.
Balandžio 23-iąją UNESCO iniciatyva minima ir Pasaulinė knygos ir autorių teisių dieną, kviečianti pasidalinti įspūdžiais apie perskaitytas knygas ir keistis knygomis.
Prezidentės spaudos tarnyba


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *