Prezidentė susitiko su Aukštadvario žemės ūkio mokyklos mokiniais parodoje „Studijos 2014“

Parašyta: 2014-02-14 | Kategorija: Kultūra, Naujienos |
Mokinių viešnia LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Mokinių viešnia LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Aukštadvario žemės ūkio mokyklos mokiniai ir mokytojai vasario 6–8 dienomis dalyvavo tarptautinėje žinių ir išsilavinimo parodoje „Studijos 2014“. Drauge su Vilniaus regiono profesinėmis mokyklomis, vyr. profesijos mokytojų Jono Umivalniko, Viktoro Stuko ir Vlado Budrevičiaus vadovaujami mokiniai demonstravo įspūdingus kalvystės, šaltkalvystės bei suvirinimo gaminius.
Technikos priežiūros verslo darbuotojo programos 15 TM grupės mokiniai  Marius Jurgelis, Justas Biliukas ir Vygintas Bricas puikiai demonstravo šaltkalvystės gaminių gamybos technologinius procesus. Buvo planuota parodoje natūraliai pademonstruoti buitinio židinio įrankių gamybos procesą, tačiau dėl nemažų investicijų teko šį procesą demonstruoti tik pasitelkus informacines technologijas.
Profesijos mokytojos metodininkės Violetos Nairanauskienės vadovaujamos smulkiojo verslo paslaugų teikėjo programos 14V grupės mokinės Kristina Taraškevičiūtė, Dovilė Martusevičiūtė, Lolita Mykolaitytė, Giedrė Meškutytė, Ona Rinkevičiūtė, Neringa Urbaitė pristatė tradicinėmis technologijomis sodybos puošybos elementų kūrimo procesą. Parodoje buvo sukurti ir dekoruoti nuostabūs inkilai, molinės vazos ir kiti sodybų puošybos elementai. Mokiniai džiaugėsi ne tik profesinių įgūdžių ir gebėjimų demonstravimu, bet ir galimybe susipažinti su brandos egzaminų aktualijomis, Švietimo ir mokslo ministerijos naujienomis, galimybe pasirengti planuoti ateitį baigus profesinę mokyklą. Bendravimas su kitų mokyklų mokiniais, mokytojais, neformalaus švietimo organizacijų atstovais, karjeros konsultantais, psichologais, Lietuvos Respublikos žymiais žmonėmis – tai nepakartojama patirtis ir investicija į ateitį. Džiugu, kad buvo išnaudota galimybė pristatyti Aukštadvario žemės ūkio mokyklą, supažindinti besidominčius mokinius su rengiamomis formaliojo profesinio mokymo programomis ir pakviesti atvykti mokytis į vieną nuostabiausių Lietuvos kampelių – Aukštadvarį. Tikėtina, kad įgyta patirtis ir naujos pažintys nuties naujus bendravimo tiltus. O labiausiai mus džiugina Prezidentės apsilankymas ir susitikimas su mūsų mokiniais.

Violeta NAIRANAUSKIENĖ,
Profesijos mokytoja metodininkė


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *