Prezidentės gėlės – signatarų atminimui pagerbti

Parašyta: 2019-02-15 | Kategorija: Naujienos, Onuškis |

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Lietuvos valstybės atkūrimo dienos išvakarėse pasveikino Nepriklausomybės Aktą pasirašiusių signatarų artimuosius ir perdavė jiems gėlių kompozicijas, kurios Vasario 16-ąją papuoš signatarų kapus.

Į Onuškį parvežama Prezidentės įteikta puokštė, kurią rytoj padėsime ant Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Donato Malinausko kapo

 

„Priartėjus šiai dienai visada jaučiame didelį poreikį išreikšti dėkingumą išskirtinėms asmenybėms, kurių valia ir drąsa Lietuvai buvo sugrąžinta nepriklausomybė – jau prieš šimtą vienerius metus. Jūsų artimieji buvo žmonės, kurie įkvėpė ne vien praėjusio amžiaus pradžios Lietuvą. Jų likimai, jų gyvenimai, apie kuriuos plačiai kalbame, kuriuos mėgina rekonstruoti ir istorikai, ir menininkai, tapo dideliu stimulu būsimoms kartoms“, – sakė šalies vadovė.

Anot Prezidentės, Nepriklausomybės Aktas buvo ir yra tos ištakos, tas šaltinis, iš kurio jėgų semsis ir ateities Lietuva. Mums tai primena ne tik didelį jo suradimo džiaugsmą, bet ir vėl dovanoja galimybę studijuoti kiekvieną jo žodį. Taip pat ir dvidešimt autentiškų parašų. Todėl, pasak šalies vadovės, kaip visos tautos dėkingumo simbolį, perduodame gėles signatarų atminimui pagerbti.

Vasario 16-ąją gėlių kompozicijos papuoš Nepriklausomybės Akto signatarų kapus ir paminklus, bus padėtos prie Nežinomo kareivio kapo, prie žuvusiųjų už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę paminklo, prie Laisvės gynėjų ir Lietuvos kariuomenės karių kapų memorialų bei kitose vietose.

Prezidentės spaudos tarnyba

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *