„Prienų energija” prognozuoja šilumos kainą Trakams mažėsiant beveik 5 centais jau šį sezoną

Parašyta: 2013-08-05 | Kategorija: Lentvaris, Naujienos |

Lentvario Ryto gatvės katilinėje, kur jau po poros savaičių prasidės intensyvūs naujos biokuro katilinės statybos darbai, informacija pasidalinti ir atsakyti į rūpimus klausimus UAB „Prienų energija” vadovas sukvietė rajono žiniasklaidos bei savivaldybės atstovus.

Šį kartą į susitikimą, pasidomėti kaip sekasi įgyvendinti investicinius projektus, atvyko ir rajono meras Vytautas Zalieckas, Jelena Jočionienė, Trakų r. savivaldybės administracijos Statybos ir ūkio plėtros skyriaus vyr. specialistė,  savivaldybės Ryšių su visuomene specialistė Sigita Nemeikaitė-Ivaniutina.

Susitikimo metu Prienų energijos vadovas pristatė jau užbaigtus investicinių projektų etapus bei tebevykstančius projektus Lentvario mieste. Pasak jo, užbaigus visus šiemet suplanuotus darbus, į Lentvario šilumos ūkį bus investuota kone 15 milijonų litų, iš kurių apie 40-50 procentų bus padengta iš Europos sąjungos paramos lėšų, skirtų šilumos ūkio modernizavimui ir efektyvumui didinti.

Didžiausia dalis šių investicijų dalį, apie 8 mln. litų, yra skirta biokuro katilinės statybai. Katilinę planuojama paleisti šių metų šildymo sezono pradžioje, pradėti kūrenti biokuru ir ženkliai sumažinti suvartojamų brangių gamtinių dujų kiekį. Kadangi šilumos kaina skaičiuojama visam Trakų rajonui, atlikus šias investicijas, šilumos kaina sumažės visiems rajono šilumos vartotojams.

Kad naujoji biokuro katilinė kurtų maksimalią naudą, iš jos turi būti tiekiama šiluma kuo daugiau vartotojų.  Todėl artimiausiu metu prasidės miesto pietinės ir šiaurinės dalies šilumos tinklų sujungimo darbai. Šiai dienai abiejų tinklų dalys iki būsimojo sujungimo jau yra pilnai renovuotos. Viso šiemet bus pakeista ir naujai paklota 3,5 kilometro vamzdyno. Bendra investicijų į šilumos tiekimą vertė siekia virš 6 milijonų litų.

Atlikus visus šiuos darbus Lentvario šilumos ūkyje bus atlikti būtiniausi modernizavimo darbai, o pastačius naujus įrengimus, didelę dalį šilumos bus galima gaminti iš biokuro. Rezervinė dujinė katilinė bus įjungiama tik esant didesniam šilumos poreikiui. Dar šių metų pradžioje šioje katilinėje baigtas derinti ekonomaizeris, kuris leis pagaminti daugiau šilumos iš to paties kuro kiekio ir sumažinti taršą.

„Darome viską, kad suplanuoti investiciniai projektai būtų įgyvendinti iki artėjančio šildymo sezono pradžios. Jei viskas vyks pagal planą, tai jau pirmosios šio šildymo sezono kainos bus mažesnės. Žinoma ir toliau ieškosime sprendimų kaip sumažinti kainas dar ženkliau, su savivaldybe svarstome galimybes pastatyti biokuro katilinę ir Trakuose. Šiuo metu su meru ir tariamės, kurioje gi Trakų vietoje būtų galimybė projektuoti tokią katilinę.” – savo planus dėstė Prienų energijos vadovas Vaidas Povilėnas.

Vytautas ŠULCAS,

ryšių su visuomene patarėjas

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *