Priminkime vaikams KET reikalavimus

Parašyta: 2015-09-07 | Kategorija: Aukštadvaris, Dusmenys, Lentvaris, Mokyklos, Naujienos, Onuškis, Paluknys, Policija, Rūdiškės, Savivaldybė, Senieji Trakai, Tiltai, Trakai |

i4MBRS52A

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Trakų rajono policijos komisariato pareigūnai šių metų rugsėjo mėn. vykdo saugaus eismo kontrolę. Jau pirmų policijos vykdomų priemonių metu yra nustatyti atvejai, kai transporto priemones vairuoja asmenys neturėdami teisės jas vairuoti. Šių priemonių metu policijos pareigūnai vykdo sustiprintą pėsčiųjų perėjų kontrolę prie vaikų mokymo ir ugdymo įstaigų. Tikrinamos transporto priemonės, kurias vairuoja mokiniai, atkreipiamas dėmesys į vaikus, einančius į mokyklas. Padidintas dėmesys skiriamas mokyklinių, taip pat maršrutinių autobusų vairuotojų blaivumo kontrolei. Policinių priemonių metu ypatingas dėmėsis skiriamas vairuotojų, kurie nevykdo pareigų pėstiesiems, kontrolei. Susitikimuose su vaikais primenami Kelių eismo taisyklių reikalavimai.

Asmenims pažeidusiems Kelių eismo taisyklių reikalavimus taikomos administracinio poveikio priemenės. Grubius Kelių eismo taisyklių pažeidimus padarę asmenys rizikuoja netekti teisės vairuoti transporto priemones.

 Kelių eismo taisyklėse nustatyta, kad važiuojant transporto priemone su įrengtais saugos diržais, būtina juos užsisegti. Žemesni kaip 135 cm ūgio vaikai, lengvuoju ar krovininiu automobiliu vežami prisegti jų ūgiui ir masei pritaikytomis vaikų prisegimo sistemomis pagal gamintojo nurodytą dydžio intervalą ir didžiausią vaiko masę arba šias grupes: 0 grupė skirta vaikams, kurie sveria mažiau kaip 10 kg; 0+ grupė skirta vaikams, kurie sveria mažiau kaip 13 kg; I grupė skirta vaikams, kurie sveria nuo 9 iki 18 kg; II grupė skirta vaikams, kurie sveria nuo 15 iki 25 kg;  III grupė skirta vaikams, kurie sveria nuo 22 iki 36 kg.

Atėjus rudeniui, šviesusis paros metas trumpėja. Todėl prašome tėvelių pasirūpinti, kad vaikai turėtų ir tinkamai naudotų šviesą atspindinčius elementus, atšvaitus. Tėveliai prašome taip pat priminti vaikams saugaus elgesio gatvėse taisykles. Būtina kartu su vaikais praeiti ir savo pavyzdžiu parodyti kaip reikia saugiai pereiti gatvę. Paaiškinti, kad pagrindinė gatvės perėjimo vieta yra pėsčiųjų perėja. Priminti, kad net ir pereinant gatvę pėsčiųjų perėja, būtina įsitikinti, kad vairuotojai Jūs pastebėjo ir sustojo Jus praleisti.

Dar kartą visų eismo dalyvių prašome būti atidžiais, nepamiršti, kad kelias yra vieta, kur galioja nustatytos Kelių eismo taisyklės, kurių privalu laikytis visiems.

Linkime visiems saugių kelionių.

Vilniaus aps. VPK Trakų r. PK pranešimas


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *