Prisiekė Seimo narė Edita Rudelienė

Parašyta: 2021-05-11 | Kategorija: Lietuva, Naujienos, Politika, Trakai |

Šiandien Seimo posėdyje prisiekė Seimo narė Edita Rudelienė. lrs.lt nuotr.

Priesaiką priėmė Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas, kuris paaiškino Konstitucijoje ir Seimo statute įtvirtiną teisinį reguliavimą, susijusį su Seimo nario priesaikos davimu.

„Seimo nario priesaikos aktas yra konstituciškai teisiškai reikšmingas. Duodamas priesaiką išrinktasis Seimo narys viešai ir iškilmingai įsipareigoja veikti taip, kaip įpareigoja duota priesaika, ir jokiomis aplinkybėmis jos nesulaužyti. Iš Seimo nario priesaikos jiems kyla pareiga gerbti ir vykdyti Konstituciją, įstatymus, sąžiningai vykdyti Tautos atstovo pareigas, kaip jį įpareigoja Konstitucija“, – sakė D. Žalimas.

E. Rudelienė Seime pakeitė balandžio 30 dieną mirusį Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarą, Seimo narį Kęstutį Glavecką. K. Glaveckas buvo išrinktas pagal Lietuvos liberalų sąjūdžio sąrašą. Pirmoji nepatekusi į Seimą šiame sąraše buvo E. Rudelienė.

Po priesaikos parlamentarė pasirašė vardinį priesaikos lapą. Prisiekusi išrinkta Seimo narė E. Rudelienė įgijo visas Tautos atstovo teises.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *