Pro memoria. Pranas Noreika (1927-2021)

Parašyta: 2021-09-24 | Kategorija: Naujienos, Pro memoria |

2021 m. rugsėjo 17 d., eidamas 93-uosius metus, Amžinybėn iškeliavo Elektrėnų miesto kūrėjas, energetikas, ilgametis Lietuvos elektrinės direktorius, pirmasis Elektrėnų savivaldybės garbės pilietis PRANAS NOREIKA.

Visi ateiname į šią žemę, kad atliktume Dievo siųstą misiją. Vieni pražingsniuoja paviršiumi, kiti – giliai įspaudžia pėdas, kurių neužpustys smėlis, neužtvenks marios, nesudegins ugnis. Tokias gilias pėdas ne tik Elektrėnų miesto istorijoje, bet ir gyventojų širdyse, įspaudė PRANAS NOREIKA – miesto kūrėjas, puoselėtojas, savo gyvenimą pašventęs miesto klestėjimui, gyventojų gerovei. Retas Lietuvos miestas gali didžiuotis Žmogumi, kurį pažinojo didžiuma miesto gyventojų. Tai fenomenas, kuris liudija apie ypatingą žmogaus asmenybę, jo turiningą gyvenimą, turtingą veiklą, prasmingus darbus. P. Noreika ne tik buvo aktyvus „Elektrėnų žinių“ skaitytojas, bet ir spausdindavo savo atsiminimus apie atskirus gamybinės veiklos periodus.

Pranas Noreika – Legenda, gyventojų širdžių Garbės pilietis, iškili asmenybė. Jis prisimenamas už ilgus metus kurtą, puoselėtą, išmylėtą, apgintą nuo visų negandų Elektrėnų miestą. Ir už nepaprastą paprastumą.

Tebūna Jam lengva Sabališkių kapinaičių žemelė.

Liūdime kartu ir nuoširdžiai užjaučiame velionio dukras Viliją ir Eglę, artimuosius ir visus Jį pažinojusius.

 

Su pagarba savaitraščio „Elektrėnų žinios“ kolektyvo vardu

redaktorė Silvija Bielskienė


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *