Projektas „Tyrinėjimo menas: partnerystės kuriančioms mokykloms“ ir pamokos kitu kampu

Parašyta: 2017-02-22 | Kategorija: Mokyklos, Naujienos, Renginiai, Rūdiškės |

Informacijos amžiuje mokykloje įgytos dalykinės žinios greitai sensta, o tie patys reiškiniai, įvykiai įgauna skirtingas interpretacijas, paremtas priešingais požiūriais ir vertinimais. Todėl šiandien ypatingą svarbą įgauna ne žinių kaupimas, bet mokėjimas racionaliai, pagrįstai ir savarankiškai mąstyti. Prioritetiniuose Europos Sąjungos ir Lietuvos švietimo politikos dokumentuose aukštesniųjų gebėjimų ugdymas nurodomas kaip itin svarbus šalių gerovės kūrimo ir pažangos veiksnys, tiesiogiai lemiantis kūrybingumą ir inovatyvumą – materialinį visuomenės gerovės pagrindą. Pastangos apibrėžti mąstymo gebėjimus ugdymo procese atskleidžia sampratų įvairovę, skirtingas mokymo mąstyti perspektyvas. Kritiškumas, analitiškumas, reflektavimas, kūrybingumas visais požiūriais yra pamatinės ir mokinio, ir mokytojo mąstymo gebėjimų savybės, todėl joms reikia ypatingo švietėjų dėmesio.

Atsižvelgdami į ugdymo turinio kaitos prioritetus, Trakų r. Rūdiškių gimnazijos mokytojai  aktyviai įsitraukė į projekto„ Tyrinėjimo menas: partnerystės kuriančioms mokykloms“ veiklas ir pasiryžo pamokas vesti kitaip,  kurti ugdymo aplinką, orientuotą į daugiau mokymosi galimybių teikiantį procesą, kuris skatintų aktyvią mokinių veiklą ir savarankišką mąstymą. Nuo sausio 10 iki vasario 20 dienos buvo pravesta 15 netradicinių bei integruotų pamokų IIa klasės mokiniams. Pamokas linksmai ir išradingai vedė lietuvių kalbos mokytoja metodininkė V. Patinskienė, anglų kalbos mokytoja metodininkė L. Kumparskienė, istorijos vyresnysis mokytojas V.Teišerskis, matematikos vyresnioji mokytoja M. Krutikovienė, biologijos vyresnioji mokytoja St. Jurgelevičienė, kūno kultūros mokytoja metodininkė Dž. Slavinskienė. Taip pat netradicinės pamokos buvo vedamos ir kitų klasių mokiniams: vyresnysis mokytojas A. Buja vedė technologijų pamoką II b klasės vaikinams, lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Z. Bartkevičienė – 7a klasės mokinių grupei, istorijos mokytoja metodininkė E. Červiak – 8a klasės mokiniams.  Kartu su mokytojais pamokas vedė aktorius, muzikantas, dainininkas ir kompozitorius Vytautas Leistrumas bei dailininkė ir renginių organizatorė Jurgita Nagrockytė. Į projekto veiklas įsitraukė ir netrukus dar ves netradicines pamokas kartu su projekto vadovais matematikos mokytoja metodininkė St. Tarailienė, pradinio ugdymo vyresnioji mokytoja L. Butkevičienė, anglų kalbos vyresnioji mokytoja N. Mickevičienė, etikos vyresnioji mokytoja B. Aliukonienė.

Kitokios pamokos padėjo suvokti, kad ugdant kūrybinį mąstymą, svarbu sudaryti sąlygas kiekvieno mokinio saviraiškai plėtoti, atskleisti jo asmeninių savybių kompleksą: išradingumą, originalumą, produktyvų mąstymą, kūrybinę vaizduotę. Kiekvienas mokinys buvo pastebėtas, noriai dirbo, nes pamatė, kad mokymasis gali būti labai patrauklus ir įdomus.

Vita Patinskienė,

Rūdiškių gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė

 

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *