Projekto metu įgytomis žiniomis dalyviai dalijasi Lietuvoje ir užsienyje

Parašyta: 2019-03-01 | Kategorija: Naujienos, Renginiai |

Vievio kultūros centras įgyvendino projektą Erasmus+ „Iššūkis: savaitė be šiukšlių – pokyčiai pasaulyje“, kuriame dalyviai sužinojo apie vyraujančias ekologines problemas ir to prevencines priemones. Projekto metu dalyviai įsigilino į globalias ekologines problemas ir faktai tiesiog sukrėtė – plastikui suirti reikia mažiausiai 450 metų, o apie 8 mln. tonų plastiko kasmet atsiduria vandenynuose, kas tampa gyvūnų mirties priežastimi. Tyrimų duomenimis, dažnai plastiko dalelių randama net mūsų maiste. Taigi kiekvienam iš mūsų turi rūpėti pasaulio gerovė. Projekto metu jaunimas įgavo įgūdžių, kaip rinktis atsakingą vartojimą ir kokių veiksmų imtis, kad nesudarytų neperdirbamų atliekų.

Akimirkos iš renginio Vievio mieste

Erasmus+ projekto „Iššūkis: savaitė be šiukšlių –- pokyčiai pasaulyje“ dalyviai iš Lietuvos dalijosi projekto metu įgytomis žiniomis su Vievio miesto gyventojais. Renginio metu dalyviai pasakojo apie pakuotes, kurios gali būti perdirbamos, kodėl yra svarbu rūšiuoti ir rūpintis gamta. Taip pat buvo pastebėta, kad ne visos pakuotės gali būti perdirbamos, todėl labai svarbu yra atsakingas vartojimas, nes mūsų planeta, vandenynai ir sąvartynai yra perpildyti atliekomis. Dalyviai vieningai sutaria, kad medžiaginio pirkinių maišelio, daugkartinio termopuodelio ar bambukinio dantų šepetėlio įsigijimas stipriai prisideda prie aplinkos ekologinės situacijos gerinimo.
Projekto dalyviai iš Estijos įgavo daug patirties ir įkvėpimo iš nereikalingų daiktų kurti naujus, todėl grįžę namo dalijosi patirtimi savo bendruomenėje. Susitikimų metu jie dekoravo senas dėžutes, iš nereikalingų indelių pagamino žvakides, dekoracijas ir netgi ritminius muzikos instrumentus. Kai daiktai pasensta ir tampa nereikalingi, nereikia jų išmesti – juk galima ką nors perkonstruoti, dekoruoti ir „prikelti daiktus naujam gyvenimui“.

Kūrybinės dirbtuvės

Po projekto įgyvendinimo dalyviai iš Ukrainos sakėsi supratę, kad jų šalyje ekologinė situacija nėra pati geriausia – yra dar daug ko pasimokyti iš ES šalių. Dalyviams buvo nauja ir įdomi patirtis pasinaudoti taromatu ir sužinoti, kaip veikia butelių depozito paslauga. „Projektas pakeitė mano supratimą ir elgseną ekologijos klausimais. Dabar pasidarė akivaizdu, kad kiekvienas turime pradėti nuo savęs ir rūpintis savo aplinka,” –sakė Aleksandra, dalyvė iš Ukrainos. Kita dalyvė buvo tiek įkvėpta projekto metu gautos informacijos, kad pasidalijo ja ne tik Ukrainoje, bet ir Gruzijoje. Renginio metu subūrė jaunimą ir papasakojo apie ekologines problemas bei pasidalino žiniomis, kaip mes kiekvienas galime prisidėti prie gamtos išsaugojimo. „Aš bijojau dėl mūsų ateities, bet projekto metu supratau, kad aš nesu viena, kuriai rūpi mūsų planeta,“ – sakė dalyvė iš Ukrainos Tais.
Taigi, siekiant išlaikyti švaresnę gamtą ir mūsų aplinką, kiekvienas galime prisidėti nors ir mažais, bet labai svarbiais žingsneliais. Rinkimės atsakingą vartojimą – atsisakykime vienkartinių produktų, naudokime daugkartinės paskirties daiktus, senus daiktus prikelkime naujam gyvenimui ir rūšiuokime.
Šis straipsnis yra išleistas įgyvendinant Europos Sąjungos „Erasmus+“ programos finansuojamą projektą „Iššūkis: savaitė be šiukšlių – pokyčiai pasaulyje“, projekto Nr. 2018-1-LT02-KA105-005696.

Saulė VYŠNIAUSKAITĖ,
Vievio kultūros centro kultūros projektų vadovė

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *