Rajono grybavimo varžybose nugalėjo Paluknio „Krembliai“

Parašyta: 2013-09-27 | Kategorija: Naujienos, Paluknys, Savivaldybė |

Rugsėjo 21 dieną, likus lygiai savaitei iki respublikinio grybavimo čempionato Varėnoje, vyko Trakų rajono grybavimo varžybos „Paluknio baravykas 2013“. Tradiciškai varžybų nugalėtojai vyksta atstovauti Trakų rajonui į grybų sostine vadinamą Varėną.

Varžybose Paluknyje dalyvavo 10 komandų iš viso rajono. Onuškio seniūnė Zita Aniulienė subūrė komandą „SOS 112“, kuri išsiskyrė originalia atributika. Trakų ir Rūdiškių seniūnai Kęstutis Vilkauskas ir Tadeušas Pavlovskis asmeniškai vedė savo komandas grybauti ir buvo kapitonais. „Aukštadvario būrai“ buvo savarankiški, o seniūnė Jadvyga Dzencevičienė grybavo Trakų rajono savivaldybės komandos „Savivaldybės bobausiai“ sudėtyje kartu su Dalia Dzigiene, Voiteku Naruševičiumi ir Arūnu Dzigu (kapitonas). Senųjų Trakų seniūnė Ana Ingelevič taip sėkmingai išlydėjo savo seniūnijos komandą „Grybų žaibai“, jog šie tapo prizininkais. Palukniečiai, kaip šeimininkams ir pritinka, į varžybas užregistravo net keturias komandas. Grybauti šalia „Kremblių“ ėjo „Leonorgrybiai“, „Anūkai ir dziedukas“ bei vaikų komanda „Grybų mylėtojai“.

Savaitgalį vykusios rajoninės varžybos nepateikė didesnių staigmenų – pirmąją vietą laimėjo legendiniai „Krembliai“. Komanda surinko 24 kilogramus grybų ir atitrūko nuo antrą vietą užėmusios Senųjų Trakų grybautojų komandos „Grybų žaibai“ beveik 11 kilogramų. „Kremblių“ kapitonas Vytenis Daugudis rado daugiausiai tikrinių baravykų – 11. Varžybų naujokai, palukniečių komanda „Leonorgrybiai“ užėmė trečią vietą.

Šiemet organizatoriai sugalvojo specialiąją rungtį – miške buvo palikti spalvoti popieriniai grybukai. Daugiausiai jų surado Trakų rajono savivaldybės komanda „Bobausiai“.

Grybautojų komandos stebino ir originaliomis, specialiai šventei parengtomis programomis. Kaip visada, buvo nepaprastai gardi ir skalsi Paluknio seniūnės grybų sriuba.

Taigi rugsėjo 28 dieną Varėnoje, respublikiniame grybavimo čempionate 10-ąjį kartą startuos palukniečių „Krembliai“, kurie atstovaus Trakų rajonui. Tikėtina, kad komanda šeštąjį kartą laimės pagrindinį čempionato prizą – Varėnos mero taurę.

Vytenis Daugudis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Kremblių“ komandos kapitonas V. Daugudis – absoliučiai nepralenkiamas grybautojas

paluknio

 

 

 

 

 

 

Išradingą, spalvingą programą parodė palukniečiai

 

Jolanta RAINSKA,

Paluknio seniūnijos vyriausioji specialistė


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *