Rajono konferencija „Kuriame gerą mokyklą“

Parašyta: 2015-09-02 | Kategorija: Aukštadvaris, Dusmenys, Lentvaris, Mokyklos, Naujienos, Onuškis, Paluknys, Renginiai, Rūdiškės, Savivaldybė, Senieji Trakai, Tiltai, Trakai |

Rugsėjis – ne tik rudens, bet ir naujų mokslo metų pradžia. Ugdymo procesas tuo ir įdomus, kad jame neišvengiama pokyčių: mokyklų išsikelti uždaviniai sensta, visuomenės poreikiai sparčiai kinta, naujų sprendimų ieškoti tenka nuolat. Š. m. rugpjūčio 28 dieną Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijoje įvyko rajono mokyklų ir ugdymo įstaigų mokytojų ir pedagogų konferencija „Kuriame gerą mokyklą“. Ji sumanyta dar pavasarį. Konferenciją inicijavo Trakų rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyrius, Trakų Vytauto Didžiojo gimnazija ir Trakų švietimo pagalbos tarnyba. Programoje buvo numatyti pranešimai, darbas grupėse, panèlinė diskusija. Dalyvius pasveikino Seimo narė Dangutė Mikutienė, Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė, tarybos narė Nijolė Lisevičienė, Švietimo skyriaus vedėja Dalia Dzigienė. Visi gėrėjosi Aukštadvario mokyklos-darželio „Gandriukas“ spektakliu „Dainininkas“ pagal Kęstučio Kasparavičiaus knygą „Braškių diena“.

Pranešimus skaitė Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Giedrė Širinskienė, Paluknio vidurinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja Liudmila Narkevič, Rūdiškių gimnazijos lietuvių kalbos mokytojos Zita Bartkevičienė ir Vita Patinskienė, Trakų gimnazijos direktorius Marianas Kuzborski, mokytojai Daiva Bernatavičienė, Sigita Andrulevičiūtė, Alina Špakauskienė. Išskirti norėtume G. Širinkskienės pranešimą „Geros mokyklos pamatas – glaudus bendruomenės narių ryšys“, kuriame pakako analizės, išvadų.

Darbo grupės buvo trys. I grupę sudarė ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo pedagogai, moderatorė – Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Alina Jakonis, II grupę – mokytojai dalykininkai, moderatorė – Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Regina Žukienė, III grupę – švietimo pagalbos specialistai ir kiti dalyviai, moderatorė – Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Natalija Šidlauskienė. Grupės dirbo gana ilgai, paskui pristatė darbo rezultatus ir pateikė pasiūlymus.

Panèlinė diskusija buvo bene gyviausia konferencijos dalis. Į moderatorės Jolantos Martyncevienės, Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos direktorės, pateikiamus klausimus ekspromptu atsakinėjo pakviesti mokiniai, mokinių tėvai, Švietimo skyriaus vedėja, politikai, švietimo pagalbos specialistai, mokyklų atstovai. Bandyta aiškintis, kas gi, vis dėlto, yra gera mokykla. Vieningo atsakymo, aišku, nebuvo, bet jo ir negalėjo būti, užtat minčių lietus tikrai ne vieną paskatino mąstyti apie tokią mokyklą.

Dėkojame Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos administracijai ir mokytojų kolektyvui už puikiai surengtą priėmimą, manome, kad konferencijos metu išsakytos mintys ir pasiūlymai tikrai prisidės prie gerų mokyklų kūrimo rajone. Kiekviena jų žengs savo pasirinktu keliu, realizuos savo sumanymus, stengsis, kad joje kiekvienas bedruomenės narys galėtų įgyvendinti savo troškimus. Tikimės, kad konferencijoje išsakytos mintys ir pasiūlymai bus naudingos gairės mūsų visų reikalingame ir labai prasmingame darbe.

 

Virginijus Baranauskas,  Trakų švietimo pagalbos tarnybos direktoriaus pavaduotojas

Nuotraukos Astos Naruševičienės

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *