Regatoje „Galvės taurė 2014“ – rekordinis dalyvių skaičius ir buriuotojai iš užsienio

Parašyta: 2014-06-06 | Kategorija: Gamta, Kultūra, Naujienos, Trakai |

Galvestaure_2013_4

Š. m. birželio 5-8 d. dienomis jau trečius metus iš eilės Trakuose vyks regata „Galvės taurė“. Šiai metais regatoje užsiregistravo rekordinis dalyvių skaičius tiek kreiserinių, tiek sportinių jachtų grupėse. Be tradicija jau tapusių minėtų grupių, regatoje šiemet taip pat bus varžomasi naujose Cadet, RS Feva jachtų klasėse, taip pat sudaryta galimybė varžytis ir katamaranams. Regatoje „Galvės taurė 2014“ dalyvauti jau užsiregistravusios beveik 70 komandų ir apie 200 buriuotojų. Numatoma, kad dalyvių skaičius dar augs.
Šie metai pirmieji, kai regatoje dalyvaus buriuotojai ne tik iš Lietuvos – Vilniaus, Kauno, Elektrėnų, Šiaulių, Nidos – bet ir iš Lenkijos, Baltarusijos.
Pasak asociacijos „Gero vėjo klubas“ prezidento Manto Klimantavičiaus, Trakai po truputį tampa ne tik Lietuvos buriuotojų, bet ir užsienio svečių mėgstama vieta. Tikimasi, kad ateityje „Galvės taurė“ taps tokia pat svarbia regata, kaip pvz., „Kuršių marių“, kurioje beveik visi Lietuvos buriuotojai siekia dalyvauti ir suvažiuoja su savo laivais.
Šių metu regata „Galvės taurė“ prasidės ketvirtadienį, birželio 5 d., kai varžybų išvakarėse Trakuose, Galvės ežere, bus nuleisti laivai, vyks apmokymai ir treniruotės.
Šiais metais regatoje kartus su patyrusiais sportininkais varžysis ir Lietuvoje gerai žinomi žmonės – aktorius, filmų „Redirected / Už Lietuvą!“, „Zero“ bei „Zero II“ žvaigždė Mindaugas Papinigis, aktorius Giedrius Savickas, verslininkas ir dainininkas Aras Vėberis, ZIP FM radijo laidų vedėja Simona Bandita, taip pat kiti visuomenėje žinomi žmonės. Atskiru laivu planuoja plaukti informacinio regatos rėmėjo „Lietuvos ryto“ laidų vedėjų komanda.
Šių metų „Galvės taurės“ dalyviai ir svečiai po varžybų turės galimybę dalyvauti turiningoje kultūrinėje programoje. Penktadienį, birželio 6 d. vakare, regatos jachtos dalyvaus šviesos ir muzikos spektaklyje. Šeštadienį, birželio 7 d., nuo centrinės Trakų miesto krantinės bus galima pasiklausyti gyvai komentuojamo varžybų starto. Po šeštadienio varžybų Vilniaus Jachtklube (Žemaitės g. 3, Trakai) vyks Elingo forumas, kurio metu jaukioje atmosferoje garsūs buriuotojai dalinsis atsiminimais apie Vilniaus Jachtklubo įkūrimą, veiklą, tradicijas, varžybas ir pasiekimus, pristatys knygas buriavimo tematika. Vakaro programoje Vilniaus Jachtklube numatytas grupės „Poliarizuoti stiklai“ gyvo garso koncertas.
Sekmadienį, birželio 8 d., pasibaigus paskutiniam regatos etapui, Slėnio kempinge (Slėnio g. 1, Trakai) vyks regatos uždarymas ir nugalėtojų apdovanojimas.
„Galvės taurę 2014“ organizuoja du klubai – kreiserinį sportinį buriavimą vystanti asociacija „Gero vėjo klubas“ drauge su vaikų buriavimą Trakuose propaguojančia asociacija „Trakų buriuotojų klubas“.
„Galvės taurė 2014“ vyks tuo pačiu metu kaip ir Trakų miesto šventė. Daugiau informacijos: www.galvestaure.lt

Aušra Ramoškaitė


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *