Reinės moksleivės susipažįsta su Trakais ir Lietuva

Parašyta: 2019-10-17 | Kategorija: Naujienos, Savivaldybė, Trakai |

Spalio 15 d. su rajono savivaldybės mere Edita Rudeliene susitiko Trakuose viešinti moksleivių grupė iš Reinės (Vokietija).

Viešnios iš Reinės – kartu su mere (centre), naujomis draugėmis bei Trakų ir Reinės partnerystės atstovėmis

Merė supažindino su mūsų rajono savivaldybės struktūra, funkcijomis, veiklos sritimis.
Keturios mergaitės apsigyveno trakiečių šeimose pagal jaunimo mainus, kurie vyksta kasmet, tęsiant daugiau nei dvidešimt metų trunkančią Trakų ir Reinės tarptautinę partnerystę. Viešnios per savaitę susipažins su Trakais ir Lietuva.
Reinės moksleivės dalyvauja pamokose Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijoje, jaunimo veiklose. Viešnios susipažins su Trakų istorija, kultūros paveldo objektais – Trakų pilimi, Užutrakio dvaru, dalyvaus kibinų kepimo edukacijoje, lankysis Vilniuje.
Merginas lydi Trakų ir Reinės partnerystės komiteto narės Nijolė Miškinytė ir Romutė Gorlačiovienė. Dvi dienas viešnių pažintimi su mūsų kraštu, laisvalaikiu rūpinsis šeimos, kuriose jos apsistojo. Jaunimo mainai tarp dviejų miestų – Trakų ir Reinės – abipusiškai turtinantys pažinimu, naujais ryšiais. Neseniai šiame Vokietijos mieste viešėjo ir keturi Trakų moksleiviai.
„Džiaugiuosi, kad ryšiai su Reine tęsiasi, kad mūsų krašte vėl vieši jaunimo atstovai. Ilgametės tradicijos puoselėjamos ir turi naują tąsą.Tikiuosi, kad viešnagė bus įdomi, praturtins naujomis patirtimis, galbūt ir naujais jaunimo bendrais projektais“, – sakė rajono savivaldybės merė E. Rudelienė.

Trakų rajono savivaldybės informacija
Sigitos Nemeikaitės nuotr.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *