Renkamės ventiliatorių: svarbiausi kriterijai, į kuriuos pravartu atsižvelgti

Parašyta: 2019-04-11 | Kategorija: Naujienos, Skelbimai |

PR

 

Artėjant šiltiesiems orams, pravartu iš anksto pasirūpinti priemonėmis, kurios padės ištverti karštos temperatūros antplūdį. Vienas veiksmingiausių būdų tai padaryti – įsigyti ventiliatorių. Tačiau nors atrodo, kad šie prietaisai yra pakankamai primityvūs, renkantis juos, taip pat yra dalykų, kuriuos reikia apsvarstyti – į ką tuomet svarbu atkreipti dėmesį?

Ventiliatoriaus tipas

Šių prietaisų tipas iš esmės priklauso nuo to, kurioje vietoje ventiliatorių galima statyti. Kiek kompaktiškesni, ypač vienam asmeniui tinkantys oro ventiliatoriai yra statomi ant stalo, tuo tarpu didesni (ir neretai – efektyvesni) prietaisai pastatomi ant žemės. Sparčiai populiarėja ir ypatingai maži USB ventiliatoriai, kurie labai praverčia dirbantiems prie kompiuterio – nors jų galia nėra labai didelė, ne tokią kaitrią dieną užtenka ir lengvo malonaus vėjelio.

Galia

Priešingai nei oro kondicionieriai, šie prietaisai nesuteikia galimybės patiems nustatyti kambario temperatūros, todėl labai svarbu, kad jų galingumas atitiktų Jūsų lūkesčius. Kuo didesnę patalpą norite atvėsinti, tuo galingesnio ventiliatoriaus (o galbūt net ir kelių) Jums reikės. Reikiamą galią siūloma apskaičiuoti atsižvelgiant į kambario kvadratūrą (padauginant ją iš dviejų) arba pagalvoti, kiek kambaryje vienu metu būna asmenų ir vadovautis taisykle, jog vienam žmogui reikia maždaug 50 W galios.

Dydis

Šis aspektas Jums turėtų būti svarbus ir dėl kambaryje esančios laisvos vietos, ir dėl ventiliatoriaus efektyvumo: kuo menčių skersmuo bus platesnis, tuo didesniu spinduliu bus pučiamas oras. Tačiau pravartu iš anksto apskaičiuoti, ar pats plačiausias prietaisas patogiai tilps Jūsų numatytoje vietoje – tai ypač aktualu tiems, kurie negali pasigirti itin erdviomis patalpomis. Tokiais atvejais verta rinktis unikalios bokšto formos ventiliatorių: tokia konstrukcija neriboja jo galios, tačiau puikiai telpa net ir mažuose kambariuose.

Valdymo tipas

Tai tikrai nėra pati svarbiausia ventiliatoriaus savybė, tačiau jei visada ieškote pačių komfortiškiausių sprendimų, turėtumėte žinoti, jog kai kurie ventiliatoriai gali būti valdomi su distanciniu pulteliu. Tai patogu tais atvejais, kai ventiliatorius yra pastatytas šiek tiek toliau, o Jūs pritingite atsikelti ir jį sureguliuoti. Ar tai naudinga ir aktualu – spręsti Jums.

Papildomos funkcijos

Be jau minėtų pultelių, oro ventiliatoriai gali turėti dar kelias naudingas funkcijas, į kurias taip pat pravartu atsižvelgti. Pasvirimo kampo reguliavimas leis patogiau ventiliatorių pasukti taip, kad jis orą pūstų tiksliai į reikiamą vietą, o sukimosi funkcija užtikrins, kad prietaisas lengviau pasieks kelis žmones ir išvėdins skirtingus patalpos taškus. Taip pat gali praversti ir laikmatis, leidžiantis iš anksto nustatyti, kiek laiko ventiliatorius dirbs – tai ypač patogu, jei ketinate kelioms valandoms išeiti.

Kaina

Dėl šio aspekto nerimauti neverta – jei ventiliatoriui nekeliate ypatingai didelių reikalavimų ir ieškote paprasto, tačiau efektyvaus varianto, šis pirkinys tikrai nepareikalaus didelių investicijų. Tačiau siekiant pagreitinti paieškų procesą, pravartu iš anksto pagalvoti, kiek ketinate išleisti – daug dėmesio vertų ventiliatorių pasiūlymų rasite Pigu.lt el. parduotuvėje.

Apgalvoję visus šiuos aspektus, nesunkiai nuspręsite, kuris ventiliatorius turėtų atsidurti Jūsų namuose. Šie įrenginiai toli gražu nėra prabangos prekė, todėl ventiliatorių gali įsigyti kiekvienas, norintis išvengti diskomforto karštomis vasaros dienomis.

 

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *