Respublikinis konkursas apie Vytautą Didįjį Trakuose

Parašyta: 2017-05-15 | Kategorija: Istorija, Mokyklos, Naujienos, Trakai |

Direktoriaus pavaduotojos ugdymui Rita Lučinskaitė-Sadovskienė (kairėje) ir Regina Bartusevičienė

Jau trečius metus iš eilės keturios mokyklos ir universitetas, turintys Vytauto Didžiojo vardą, tęsia bend­radarbiavimą. Kauno Vytauto Didžiojo universitetas parengia užduotis konkursui apie Vytautą Didįjį, o Vilniaus, Klaipėdos ir Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos bei Jurbarko Vytauto Didžiojo pagrindinės mokyklos 7–10 kl. moksleivių komandos rungiasi tarpusavyje ir tikrinasi, kas gi geriausiai pažįsta istorinę Lietuvos asmenybę, kurios vardą turi jų mokymosi įstaiga. Universitetas įsteigė daug prizų šio konkurso nugalėtojams. Tačiau ne tik komandos pasidalija I–III vietas – mokiniai individualiai siekia tapti geriausiais Vytauto epochos žinovais.

Konkursas kiekvienais metais organizuojamas vis kitoje mokyk­loje. Pirmoji jį organizavo Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazija, antrais metais keliavome į Klaipėdą, na, o šiemet konkursą organizuoti teko garbė Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijai. Jau nuo ryto jautėme šurmulį, ruošėmės sutikti svečius. Smagu buvo matyti jau pažįstamų mokytojų veidus, tik mokinių komandų sudėtys vis keičiasi. Svečius pirmiausiai supažindinome su mūsų gimnazijos istorija, pakvietėme pasižiūrėti lietuvių k. mokytojos Sigitos Misevičienės kartu su moksleiviais parengtos meninės kompozicijos „Nieko nėra ar niekas yra?“. Svečių pasveikinti ir kartu su gimnazijos bendruomene pasidžiaugti gražia konkurso tradicija atvyko Trakų r. savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Regina Žukienė. Kasmet Kauno Vytauto Didžiojo universitetas konkurso dalyviams ir konkursą organizuojančios mokyklos bendruomenei dovanoja paskaitą apie Vytautą Didįjį. Paskaitos visada yra įdomios ir naudingos. Organizuojanti konkursą mokykla visada rūpinasi mokinius atlydėjusių mokytojų užimtumu – Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazija vedėsi visus mokytojus į ekskursiją po senamiestį, Klaipėdoje pedagogai buvo palydėti į laikrodžių muziejų, pasivaikščiojo po Klaipėdos senamiestį, o mūsų gimnazija pakvietė svečius aplankyti Užutrakio dvarą ir Angelų kalvą. Taip pat konkursą organizuojanti komanda rūpinasi konkurso organizavimu, rezultatų skaičiavimo komisijos sudarymu, padėkomis.
Džiaugiamės, kad antrus metus iš eilės Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos mokinių komanda užima šiame konkurse pirmąją vietą. Kova visada būna įtempta, laiminti komanda pralenkia kitas komandas nedideliu taškų skirtumu. Vadinasi, visos mokyklos ne veltui turi Vytauto Didžiojo vardą.

Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos mokinių komanda antrąkart užėmė I vietą

Ateinančiais mokslo metais konkursas persikels į Jurbarko Vytauto Didžiojo pagrindinę mokyklą. Iki smagių susitikimų!

Kristina URBIENĖ,
Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos vyresnioji istorijos mokytoja

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *