Režisieriaus Romo Lileikio kūrybos vakaras Trakų Salos pilies Didžiojoje menėje

Parašyta: 2020-10-20 | Kategorija: Kultūra, Naujienos, Renginiai, Trakai |

 

Režisierius ROMAS LILEIKIS Trakų Salos pilies didžiojoje menėje pradeda kino vakarų, diskusijų, muzikos ir legendų ciklą „Mūzų dovanos Trakų karūnai“. Įėjimas nemokamas!

 

Šis vakaras, tai Romo Lileikio daugialypio pasaulėvaizdžio pristatymas. Jis save apibūdina ne tik kaip režisierių, kino filmų kūrėją, bet ir miuziklų, dainos, poezijos ir Respublikos žmogumi. Šio menininko kūrybos ir gyvenimo darbų veidas išraiškingas ir giliai emocionalus, todėl sutalpinti jį į vieną renginį bus sudėtinga. Tad šis susitikimas su R. Lileikiu žada tikrą intrigą, lydimą akistatos smalsumo, jaudulio, nuostabos ir sielos virpesio. Na panašiai būna naktį grįžtant namo: juk nežinai ką sutiksi už kampo – ar gyvenimo meilę, ar kaukėtą plėšiką. Čia tik siužeto užuomazga. Ateikite, bus įdomu!

 

Iš Romo LILEIKIO pokalbio su žurnaliste, foto menininke, tęstinės kultūrinės iniciatyvos „Mūzų dovanos Trakų karūnai“ sumanytoja, Trakai – kultūros sostinė 2020 ambasadore Lilija VALATKIENE:

„Kuo labiau senstu, tuo artimesnė tampa iš vaikystės prisiminimų išnirusi mūsų senoji sostinė: pirmieji raibuliai, atsiplėšiantys nuo irklų, pirmieji plėšrūs gūsiai burėse, pirmoji (iš bado sporto stovykloje) po vandeniu nusmeigta žuvis. Traukinys iš Vilniaus važiuodavo ilgai, tačiau kaip ilgai – neprisimenu, o ir laikrodį kažkodėl buvo privalu „užstatyti“ už valties nuomą…

 

Galvėje laikas išsprūsdavo ir vis plėtėsi, kol pagaliau štilio atspindžiuose ištirpdavo galutinai… O po to vėjas…Taškantis purslais, alsuojantis į ausis… Trakai – mano pirmoji paaugliška nepriklausomybė nuo kasdienybės, oficialios istorijos Vilniaus centro kiemuose ir … pirmas prisilietimas prie amžinybės griuvėsių, su slaptos vertės ar istorijų kūlgrindomis. Taigi, kažkuriuo būdu, senoji sostinė mane kūrė… Lydi ji ir dabar: savo banguotose erdvėse, dovanodama galimybę pajusti mano ribotumą. O tai suteikia galimybę atsainiai atsikvėpti ir susikaupti“.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *