Rūdiškės gyvena naujojo kultūros centro įkurtuvių laukimu

Parašyta: 2017-03-16 | Kategorija: Mokyklos, Naujienos, Rūdiškės, Savivaldybė, Trakai |

Tęsdami išvykas po rajono seniūnijas, rajono savivaldybės vadovai lankėsi Rūdiškėse. Domėtasi, kokiais rūpesčiais ir ateities planais gyvena šios seniūnijos gyventojai, kokias problemas čia reikėtų spręsti.

Rūdiškių seniūnija – viena iš didesnių rajone. Jos teritorijoje gyvena daugiau nei 3800 gyventojų, čia veikia keturios gyventojų bendruomenės, apie 400 vaikų bei jaunuolių lanko Rūdiškių gimnaziją, miestelyje netrukus duris atvers ilgai lauktas modernus kultūros centras.

Rūdiškėse lankėsi rajono savivaldybės mero pavaduotoja Marija Puč, mero patarėjas Tomas Romaška, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Karolina Narkevič, tarybos narė Alina Kovalevska.

Rūdiškių gimnazijoje – nemažai naujų pokyčių

Vizitą pradėję nuo gimnazijos, kartu su jos direktore Jelena Ignatovič, Rūdiškių seniūnu Tadeušu Pavlovskiu savivaldybės vadovai apžiūrėjo šią mokymo įstaigą. Gimnazija nuolat atsinaujina – ne išimtis ir praėjusieji metai. Buvo suremontuoti 9 kabinetai, keturių aukštų koridoriai, du fojė, tačiau, pasak gimnazijos atstovų, tvarkyti dar yra ką – sporto sales, kai kuriuos kabinetus. Gimnazijos atstovai pastebėjo, kad dėl prastų kaimo kelių gana dažnai tenka remontuoti geltonuosius autobusiukus, daryti apylankas ir prarasti laiką bei didinti kuro sąnaudas.

Jaukus, spalvingas Rūdiškių vaikų lopšelis-darželis „Pasaka“ išties turi kuo pasididžiuoti – ir kūrybiškumu, ir veiklumu. Šios įstaigos vadovės pasidalijo naujais savo sumanymais, aprodė grupes, supažindino su spręstinais klausimais.

Rūdiškių pirminės sveikatos priežiūros centre, kuriame dirba keli gydytojai, buvo kalbėta apie tai, kad reikia atnaujinti laiptus ir neįgaliesiems skirtą prieigą, sanitarinį mazgą bei kompiuterinę įrangą.

Naujojo Rūdiškių kultūros centro salė – erdvi ir jauki

Tačiau bene daugiausia dėmesio sulaukė įkurtuvių rūpesčiais gyvenantys naujo, modernaus kultūros centro naujakuriai. Po vienu stogu kuriasi trys įstaigos – kultūros centras, biblioteka bei muzikos mokykla. Pastaroji įstaiga jau dirba naujose, erdviose klasėse, čia skamba muzika, vyksta pamokos. Jau yra planuojama, kaip vyks viso kultūros komplekso atidarymas. Erdvioje kultūros centro salėje koncertuos ne tik vietos kolektyvai, bet ir svečiai. Kol kas dar nėra nuspręsta, kada konkrečiai rūdiškiečiai pakvies į įkurtuves, tačiau tai įvyks neilgai trukus.

Antrajame aukšte kuriasi biblioteka. Joje vietos pakaks ir jaunimo erdvei. Teigiama, kad ši biblioteka bus viena iš moderniausiai įrengtų šalyje.

„Rūdiškės labai laukia naujojo kultūros centro atidarymo. Jo statyba užtruko, nebuvo viskas sklandu, tačiau pagaliau galime džiaugtis nauju kultūros židiniu, kuris suburs žmones, įkvėps pozityvumo“, – sakė mero pavaduotoja M. Puč.

Vizito pabaigoje Rūdiškių seniūnijos salėje vykusiame susitikime su gyventojais buvo kalbėta apie remontuotinus kelius, gatves, jų apšvietimą. Apie planus buvusioje Rūdiškių muzikos mokykloje įkurdinti kavinę, kuri būtų ir savotiška verslo mokymo bazė, ir vieta burtis iniciatyviems žmonėms, pasidalijo savo mintimis amatų mokyklos „Sodžiaus meistrai“ vadovė Dalia Beigienė.

Nors seniūnijoje nėra galimybių suremontuoti visus kelius, tačiau laukia nemažai gerų pokyčių. Jau numatytas finansavimas kompleksiškam Rūdiškių viešųjų erdvių sutvarkymui Bažnyčios, Beržų ir Šilo gatvėse bei jų pritaikymui poilisiui bei laisvalaikiui. Šis projektas bus pradėtas įgyvendinti šių metų pabaigoje, planuojamas baigti 2019 metų birželį. Į Rūdiškių viešąsias erdves ketinama investuoti daugiau nei 1,5 mln. eurų.

Šiuo metu yra plėtojamas projektas, kuris numato Rūdiškių vandens gerinimo darbų statybą. Jį ketinama įgyvendinti iki 2018 metų kovo. Rūdiškės neliks nuošalyje ir vykdant komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtrą – miestelyje bus įrengti pusiau požeminaii konteineriai. Šie darbai numatyti atlikti 2017–2019 metais.Tolimesniuose planuose – dar du svarbūs objektai. Tai prie gimnazijos esančio sporto aikštyno bei skvero prie geležinkelio stoties sutvarkymas.
 

Trakų rajono savivaldybės informacija

Sigitos Nemeikaitės nuotr.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *