Rūdiškių gimnazijoje įvyko Lietuvių kalbos dienų renginys „Tapatybės kodas – kalba“

Parašyta: 2019-03-18 | Kategorija: Kultūra, Naujienos, Renginiai |

Valstybinė lietuvių kalbos komisija kiekvienais metais nuo vasario 16-os iki kovo 11-os d. kviečia organizuoti Lietuvių kalbos dienų renginius įstaigose, visuomeninėse organizacijose ir lietuvių bendruomenėse užsienyje. Šių renginių tikslas – didinti Lietuvos valstybinės kalbos prestižą, stiprinti lietuvių kalbos mokymosi motyvaciją, prisidėti prie lietuvių kalbos sklaidos bendruomenėse ir visame pasaulyje.

Siekdama šių tikslų Rūdiškių gimnazija kovo 15 d. organizavo popietę, skirtą Lietuvių kalbos dienoms, ir pasikvietė į svečius Rūdiškių kultūros centro folkloro ansamblį „Diemedis“, vadovaujamą meno vadovės Dalės Žalpienės. Popietėje buvo pristatyta nauja lietuvių kalbai skirta ansamblio programa „Tapatybės kodas – kalba“, kurioje skambėjo lietuvių dainos nuo seniausių raudų iki romansų ir baladžių.

Pasiremiant Renesanso švietėjo M. Daukšos mintimi, kad tauta – tai tėvų žemė, papročiai ir kalba, girdint autentiškas įvairių epochų dainas ir raštų liudijimus, galima suvokti lietuvių kalbos svarbą plačiau, visuotiniau. Ypač aktualu ugdyti lietuvių kalbos, kaip savo tapatybės dalies, savo priklausymo tautai ir tautos istorijai, suvokimą mokykloje, kur dažnai girdime, kad „anglų lengvesnė negu lietuvių“, „jau moku lietuvių kalbą, tai kam mokytis“ ir pan.  Unikali lietuvių tautosaka nuo lopšinės, pasakos iki raudos patvirtina kalbos tęstinumą ir reikšmę kiekvienam, kieno tėvai ir seneliai kalbėjo lietuviškai.

Kalbininkai juokauja, kad sovietmečiu mes rusenome, o dabar anglėjame. Protėvių kartos lietuvių kalbą išlaikė, dabar šis uždavinys – taisyklingai ir pagarbiai vartoti lietuvių kalbą, mokytis lietuvių kalbos, saugoti – atitenka jaunimui. Tikimės, kad ši popietėje paskleista žinia buvo išgirsta dainuojant, klausantis ir tiesiog būnant kartu.

Loreta Masienė,

lietuvių kalbos mokytoja ir ansamblio „Diemedis“ dalyvė

 

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *