Rūdiškių gimnazijoje įvyko projekto „Gyvenu laisvai!“ veiklos pristatymo renginys

Parašyta: 2017-03-29 | Kategorija: Mokyklos, Naujienos, Rūdiškės |

Kovo 16 d. Rūdiškių gimnazijos komanda „Trakas“ pakvietė bendruomenę į renginį, kuriame pristatė keturis visiškai naujus istorinius-mitologinius maršrutus Trakų rajone, parengtus kartu su projekto „Gyvenu laisvai!“ ekspertais: istoriku Virginijumi Savukynu, archeologu dr. Vykintu Vaitkevičiumi, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu, fotomenininku Algimantu Aleksandravičiumi ir kitais profesionalais. Kiekvienam naujajam turistiniam maršrutui pristatyti jaunuoliai išleido po bukletą, sukūrė interneto svetainę atraskrudiskes.lt.

Komanda „Trakas“ už turistinių maršrutų sudarymą gavo projekto „Gyvenu laisvai!“ apdovanojimą „Už tėviškės pažinimo skatinimą“ ir LR Vidaus reikalų ministerijos apdovanojimą.

Pristatymo renginyje dalyvavo Rūdiškių gimnazijos ir bendruomenės, taip pat Trakų r. atstovai, svečias iš Vilniaus – Žurnalistų sąjungos pirmininkas, komandos bičiulis Dainius Radzevičius. Džiaugiamės, kad pas mus atvyko Trakų savivaldybės švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Alina Jakonis, savo atstovus delegavo Trakų Vytauto Didžiojo ir Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijos. Jaunimui labai svarbu sulaukti ir saviškių dėmesio:  komandą sveikino Rūdiškių seniūnas Tadeušas Pavlovskis, Rūdiškių bendruomenės „Pušynas“ valdybos narė Edita Vorobjovienė, Rūdiškių gimnazijos pavaduotoja ugdymui Rima Kazlauskienė. Gimnazijos direktorė Jelena Ignatovič, sveikindama projekto dalyvius, pabrėžė nuveiktų darbų išliekamąją vertę – juk maršrutais, tinkamai apie juos informavus visuomenę, galės naudotis visi keliautojai ir tokiu būdu atrasti ir mūsų Rūdiškes. Direktorė paskelbė, kad 2017 m. vasario 28 d. Rūdiškių gimnazija pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Trakų turizmo informavimo centru, kurioje abi šalys įsipareigoja skleisti informaciją apie naujuosius maršrutus, padėti vieni kitiems organizuoti ir dalyvauti renginiuose, ekskursijose, žygiuose.  Taip pat renginyje dalyvavo Rūdiškių vaikų darželio „Pasaka“ direktorė Diana Šeštokienė, Trakų kultūros rūmų Rūdiškių padalinio meno vadovė Dalia Žalpienė, Amatų mokyklos „Sodžiaus meistrai“ auklėtojas Vytautas Lekevičius, gausus mokytojų, gimnazistų būrys.

Todėl komanda atsakingai pasiruošė, nes gero darbo neturi sugadinti prastas pristatymas. Jaunuoliai ne tik supažindino su keturiais sukurtais maršrutais: „Pasivaikščiojimas po Rūdiškes“, „Valdovų ir pirklių keliu. Po 700 metų“, „Mistiškos Trakų apylinkės“ ir „Gedimino kelias“, bet ir skaitė savo kūrybos eilėraščius, dainavo, demonstravo savo sukurtus filmus, nuotraukų albumus.

Žinote, kaip būna, kai padarai gerą, naudingą ir kitiems, savo kraštui darbą? Geras jausmas. Linkime jį patirti visiems, tada savame krašte bus tikrai šviesiau ir įdomiau gyventi.

Loreta Masienė,

mokytoja

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *