Rūdiškių gimnazijos moksleiviai: „Daryti kitaip – veža“

Parašyta: 2014-04-18 | Kategorija: Naujienos, Rūdiškės |
Komandinio darbo stiprinimo žaidimai – ne tik gerai praleistas laikas, bet ir žinios. Nuotraukoje:“Seniūnų sueigos“ narė Kristina Markevičiūtė drauge su „Kitokios dienos“ globotiniais

Komandinio darbo stiprinimo žaidimai – ne tik gerai praleistas laikas, bet ir žinios. Nuotraukoje:“Seniūnų sueigos“ narė Kristina Markevičiūtė drauge su „Kitokios dienos“ globotiniais

Viena iš gerai Trakų rajone žinomų jaunimo politikos dalyvių, organizacija „Rūdiškių gimnazijos seniūnų sueiga“ (kuruojama Violetos Bakšienės), nenustojanti tikėti, jog kryptingų pastangų dėka jaunimo diena gali tapti vis įdomesnė, prisijungė prie Neformaliojo švietimo asociacijos „Jaunimo akademija“ iniciatyvos „Diena kitaip“.
Iniciatyvos dalyviai įsitraukė į įdomią ir prasmingą veiklą – ėmėsi globoti Rūdiškių gimnazijoje besimokančius 6-11 klasių mokinius. Iniciatyva prasidėjo nuo mokinių tarpusavio pokalbio apie save – kas jie, koks jų vaidmuo gimnazijos bendruomenės gyvenime.
Po pokalbių, suartinusių juos kaip komandą, vyko žaidimai, kurie, pasak pačių mokinių yra ne šiaip žaidimai, o gilią prasmę ir konkretų tikslą turintys užsiėmimai – jų metu buvo stiprinamas komandinis darbas, atskleistas kūrybiškumas, apsukrumas.
Po šių užsiėmimų, kaip ir po visų kitų veiklų, vyko būtina tokioms veikloms refleksija  – kiekvienas  mokinys turėjo progą išsakyti, kaip jautėsi, su kokiais sunkumais susidūrė, ko naujo išmoko. Galų gale, po visų veiklų buvo padarytos išvados apie save ir klasės gebėjimus dirbti kartu. Pasibaigus „kitokiai“ dienai, dauguma dalyvių tvirtai galėjo pasakyti, kodėl ir kuo ji buvo kitokia. Vaikai išmoko geriau pažinti savo klasės draugus ir save pačius.
Išskirta iniciatyvos stiprybė – seniūnų sueigos atstovai, visą dieną dirbdami su vaikais turėjo puikią galimybę pabendrauti ir su mokytojais, kas padėjo jiems geriau suvokti mokytojo darbą. Pasak į iniciatyvą įsitraukusių moksleivių, mokytojo darbas išties nėra toks lengvas, kaip iš pažiūros gali atrodyti.
Nuspręsta, jog būti kitoniškais yra didelis privalumas, privedantis prie neatrastų dalykų, kurie priverčia į viską pažiūrėti kiek kitaip, nei įprastai.

Evelina KISLYCH
Nuotr. iš asmeninio „Rūdiškių
seniūnų sueigos“ albumo


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *