Rūdiškių vaikų lopšelio-darželio „pasaka“ vaikai sako pasauliui „Say hello to the world!“

Parašyta: 2015-12-30 | Kategorija: Naujienos, Rūdiškės |

say

 

Linksmas šurmulys, jaudulys ir smalsumas užvaldė vaikus ir suaugusius, sėdinčius darželio salėje priešais ekraną. Po minutės kitos pamatysime ir išgirsime savo naujuosius draugus iš Kroatijos šalies Zagrebo miesto. Truputėlį nedrąsu, bet labai įdomu. Kokie jie? Kaip atrodo? Kokia jų kalba?

  Tą akimirką, kai ekrane pasirodo Zagrebo vaikai ir jų auklėtojos,  įtampa nuslūgsta. Bendravimas tampa paprastas ir natūralus – rankų gestais, mimika, žodžių pakartojimu lietuviškai ir kroatų kalba. Mūsų vaikai mielai moko lietuviškų žodžių dainuodami dainelę apie save ir vaizdžiai parodydami kūno dalis. Kroatai stengiasi įsiminti žodžius ir dainuoti kartu su mumis. Nepamirštamos akimirkos…

 Esame laimingi dalyvaudami tarptautiniame projekte ,,Say HELLO to the world“. Projektą 2011 m. pradėjo Slovėnijos FINI institutas Radece. Dabar jame jau dalyvauja vaikų darželiai  ir mokyklos ne tik iš Slovėnijos, bet ir iš Italijos, Vengrijos, Maltos, Lietuvos, Brazilijos, Norvegijos, Švedijos, Argentinos, Kroatijos, Gambijos, Slovakijos, Kanados, Lenkijos, JAV, Rumunijos. ir kt šalių. Šio projekto tikslas – skatinti motyvuotą užsienio kalbų mokymąsi,  toleranciją kitų tautų vaikams; susipažinti su kitų šalių kultūra, tradicijomis, gyvenimu.

Mūsų darželio ,,Gandriukų“ ir ,,Boružėlės“ grupių vaikai su auklėtojomis SKYPE programa bendraus su Slovėnijos Vojniko miesto  ir Kroatijos Zagrebo miesto darželiais penkiomis temomis: ,,Tai aš“, ,,Aš ir mano šeima“, ,,Aš ir mano darželis“, ,,Aš ir mano miestas“, ,,Aš ir mano šalis“. Kiekvienai temai bus organizuojami 2 video susitikimai. Projektas tęsis iki 2016 metų gegužės mėnesio. Vaikai ne tik pažins Kroatijos ir Slovėnijos šalis, bet turės nuostabią galimybę įgyti bendravimo ir bendradarbiavimo patirties su kitų šalių vaikais. Juk taip svarbu natūraliai pajausti ir suvokti kitokią kultūrą, kitokius žmones, ugdytis toleranciją ir pagarbą jiems.

 Įveikus visus projekto etapus mūsų darželiui bus įteiktas tarptautinis ,,Tolerantiško darželio“ pažymėjimas, gausime garbingą projekto ,,Say HELLO to the world“ vėliavą.

 Renata Rusakovienė,

darželio socialinė pedagogė

Autorės nuotr.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *