RŪDIŠKIŲ VAIKŲ LOPŠELIS-DARŽELIS ,,PASAKA” PROGRAMOS „DARNI MOKYKLA“ LAIMĖTOJAS

Parašyta: 2016-11-22 | Kategorija: Naujienos, Rūdiškės, Trakai |

zaliojo kilimo apdovanojimai

2016 metų lapkričio 17 d. Lietuvos vaikų ir jaunimo centre įvyko antrieji programos „Darni mokykla“ Žaliojo kilimo apdovanojimai, kuriuose įvertintos bei apdovanotos darnios šalies mokyklos ir darželiai.

500 eurų prizais „Už geriausias iniciatyvas“ apdovanotos 4 Lietuvos švietimo įstaigos. Tarp jų Rūdiškių vaikų lopšelis-darželis ,,Pasaka“. Pagrindinis 800 eurų prizas skirtas Vilniaus „Ryto“ progimnazijai.

Tūkstančiai vaikų iš 60 šalies ugdymo įstaigų – programos „Darni mokykla“ dalyvių – ištisus metus stebėjo, kaip kasdieniai įpročiai išteklių taupymo, darnaus mobilumo, rūšiavimo srityse paveikia mokyklos paliekamą ekologinį pėdsaką bei pakeičia aplinką bei jų pačių vertybes ir gyvenimo kokybę.

Programos projekto įgyvendinimą Rūdiškių vaikų lopšelyje- darželyje kordinavo  pedagogai Albina Zakšauskienė, Nijolė Labanauskienė, Vilma Vilkancienė.

2014 m. startavusi darnaus vystymosi įgūdžių formavimo programa „Darni mokykla“, 2015 m. spalio 8 d. Švedijos verslo apdovanosimuose „Swedish Business Awards“ pripažinta geriausia metų socialine iniciatyva. Programą remė Pakuočių tvarkymo organizacija (PTO) ir Energijos skirstymo operatorius (ESO).

 Dalyvaudami programoje darželyje    vykdėme akcija ,,Auginu medį”, kuri buvo skirta  darniam keliavimo būdui paskatinti.     Pasitelkę komandos narius organizavome talką darželio kieme, kurios metu ant palei darželį einančio keliuko įrengėme dvipusio eismo kelią važinėtis dviratukais, žaisti  ,,kelionių” žaidimus su dviratukais. Čia organizavome  dviratukų ir paspirtukų šventę. Jos metu įvyko ir susitikimas su policijos darbuotojais, pasikartojome ne tik važinėjimosi dviračiais taisykles, bet ir kalbėjome, kad važinėjimas dviračiais padeda saugoti mūsų žemę nuo oro taršos.     Dviračių skambučiais vienu metu ,,pasakėme” – ,,Važiuoji dviračiu – saugai gamtą”.

Vykdėme akciją  ,,Mėnuo be balto popieriaus  lapo”. Jos metu siekėme nesinaudoti piešimo popieriaus lapu, o kurti panaudojant antrines žaliavas, pakuočių atliekas. Akcijos prasmė: taupydamas popierių-saugai mišką.

    Prie akcijos pakvietėme prisijungti savo draugus iš kitų darželių. Akcijoje dalyvavo Trakų rajono Lentvario lopšelis-darželis „Silas“, „Ežerėlis“, Onuškio vaikų darželis, Lentvario “ Versmės“ gimnazijos darželis. Kretingos lopšelis-darželis „Pasaka“, Vilkaviškio l/d „Pasaka“, Marijampolės vaikų l/d „Pasaka“. Reikėjo savo kūrybinį darbelį nufotografuoti  ir atsiūsti mums, o mes fotografijas sukėlėme  į Facebook puslapį Akcija ,,Mėnuo Be Balto Popieriaus Lapo“.

    Prie  akcijos prisijungė ir šeimos. Kartu su vaikais namie kūrė namus iš kartoninių dėžių. Buvo pastatytas visas miestas. Geresnio vardo nesugalvojome. Liko pavadinimas  Naujosios Rūdiškės. Šeimų darbas buvo sudėtas į Facebook paskyrą ,,Kuriame nepaprastą miestą”.  Skatinome balsuoti už įdomiausius darbus.

    f4660997f02f7b5a69c17ab2a045eca8Projekto metu vaikai piešė, spalvino online, naudojosi piešimo programomis.      Projekto sėkmės rezultatas kurio siekiame-  ir toliau plėtojamos projekto veiklos.

Rūdiškių vaikų lopšelio-darželio ,,Pasaka”

 direktorės pavaduotoja ugdymui

Vilma Vilkancienė

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *