Rugiai „Taikos duonai“ auga ir Lietuvoje

Parašyta: 2014-05-22 | Kategorija: Kultūra |

Vidurio ir Rytų Europos šalys augina rugius ir minint Berlyno sienos griūties 25-ąsias metines iškeps Europos „Taikos duoną“ iš 11 šalių išaugintų rugių.Renginyje dalyvausiantisžemės ūkio ministras prof. Vigilijus Juknapažymi, kad iniciatyva „Taikos duona“ siekiama parodyti, jog žemės ūkis daro įtaką taikai žemėje išsaugoti.

Renginio organizatoriai,asociacijos „Taikos duona“ steigėjai MarionSchenk ir GibfriedSchenk,atkreipė dėmesį, kad taikos išsaugojimas Europoje ir pasaulyje yra tiesiogiai susijęs su tvaraus žemės ūkio plėtra. Jų teigimu, saugiai tiekiama aukštos kokybės žemės ūkio produkcija yra viena svarbiausių taikios ir klestinčios Europos prielaidų.

Vieningos Europos įvaizdžiu projekto rengėjai pasirinko maisto produktą, tradiciškai laikomą gyvenimo simboliu. Daugelyje tautų iki šiol tikima, kad duona slepia gyvenimo ir mirties paslaptį – pasėtas grūdas pirmiausia turi numirti, kad vėl atgytų. „Taikos duona“ bus kepama iš rugių, išaugintų simbolinę prasmę turinčioje buvusioje Berlyno sienos teritorijoje, vadinamojoje „Mirties linijoje“. Šiame lauke išaugintų rugių sėklos 2013 m. buvo padaugintos ir pasėtos istoriškai svarbiose Rytų Europos šalyse, kurios po Sovietų Sąjungos griūties prisijungė prie Europos Sąjungos šalių bendruomenės (Bulgarija, Estija, Latvija, Lietuva, Lenkija, Rumunija, Vengrija, Slovakija, Slovėnija, Čekija, Vokietija). 2014 m. skirtingose Europos šalyse išaugintas vokiškų ir vietinių rugių derlius sugrįš į Berlyną, grūdai bus sumalti, o iš miltų kepama Europos „Taikos duona“.

Žemės ūkio ministras prof. V. Jukna atkreipė dėmesį, kad Lietuvoje „Taikos duonai“ skirti rugiai auginami Augalininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Kauno augalų veislių tyrimo skyriuje. Auginami iš Vokietijos atkeliavę rugiai Borellus  ir lietuviška veislė Virgiai. „Rugiai auga gražiai, tikimės, kad grūdų kokybė bus gera ir jie suteiks „Taikos duonai“ ryškų lietuvišką skonį„ – viliasi ministras.

Europos „Taikos duona“ Berlyne bus maišoma rugsėjį.

Žemės ūkio ministerijos informacija


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *