Rugpjūčio mėnesio veiklos apžvalga: ką nuveikė savivaldybės administracija

Parašyta: 2021-09-02 | Kategorija: Naujienos, Savivaldybė, Trakai |

Apžvelgiame, kokie svarbiausi savivaldybės administracijos darbai buvo atlikti rugpjūtį, kokie planai laukia ateityje, ties kuriais savivaldybės veiklos klausimais pastaruoju metu dirbama.

Darbai viename iš svarbiausių pastarojo meto investicijų projektų – Trakų laisvalaikio ir poilsio erdvės įrengimo Karaimų g. 57A – vyksta sklandžiai

Kultūros ministras pritaria

Rugpjūčio 27 dieną Trakuose ir Lentvaryje viešėjo šalies kultūros ministras Simonas Kairys su savo komandos nariais.
Ministras apsilankė viename iš šiuolaikiškų kultūros centrų – Lentvario kultūros rūmuose ir bibliotekoje, Angelų kalvoje, susipažino su Trakų senamiesčio Karaimų gatvės, kurią ketinama palikti vien pėstiesiems, situacija, aplankė Trakų istorijos muziejų, Trakų meno mokyklą ir Trakų kultūros rūmus bei biblioteką. Malonu buvo išgirsti, kad ministras pritaria būsimai rūmų rekonstrukcijai. O tai atveria mums ilgai lauktų pokyčių ateitį.

Reinės ir Trakų partnerystės komiteto atstovų susitikime padėkos raštas įteiktas ilgamečiam šio tarptautinio bendradarbiavimo dalyviui J. Ūsui (dešinėje)

Tarptautiniai ryšiai stiprėja

Trakuose lankėsi naujai išrinktas ilgamečio mūsų rajono savivaldybės tarptautinio partnerio – Vokietijos miesto Reinės partnerystės komiteto pirmininkas Reiner Wellman ir svečiai – vaikai iš Lenkijos miesto Gyžycko miesto savivaldybės.
Drauge su Trakų partnerystės komitetu buvo aptarti bendri ateities projektai. Vienas iš jų – vokiečių finansuojamas bendras miestų partnerių komunikacijos projektas. Beje, vokiečiai jau ruošiasi Trakų 700 metų jubiliejaus minėjimui rugsėjo 8-ąją.

Kultūros, turizmo renginių netrūksta

Rugpjūtį buvo ypač gausu įvairių renginių. Baigėsi bemaž visą vasarą trukęs vienas iš Trakus reprezentuojančių renginių XVII tarptautinis muzikos festivalis „Užutrakio vakarai“, vyko įsimenantys renginiai, skirti Baltijos keliui. Ypač įspūdingas – jau 24-asis tradicinis bėgimas nuo Elektrėnų iki Trakų, kurį inicijavo ir pats jame visada dalyvauja elektrėnietis Saulius Bauras. Trakų meno galerija „Fojė“ pakvietė į dar vieną – žinomo dailininko Svajūno Armono darbų parodą.
Savivaldybėje buvo aptariami ir analizuojami Trakų rajono turizmo rinkodaros problematikos klausimai. Bus ruošiami alternatyvūs priemonių planai greitesniam atsigavimui, jei pandemija užsitęs ir reiks orientuotis į vietinę rinką. Tai dar tik pirmi žingsniai, laukia diskusijos su verslo atstovais, specialistais ir tik tada bus parengta galutinė strategija.

Sportas įgyja naujus pagreičius

Trakų rajono savivaldybė nuo seno garsi savo sportiškumu. Rugpjūtį, kaip įprasta, vyko svarbios irklavimo varžybos. Malonu, kad į Trakus – šalies irklavimo sostinę –vėl susirinko stipriausieji dalyvauti Atvirajame Lietuvos irklavimo čempionate. Tačiau turėjome ir naują, „trakietišką“ sporto renginį – Atvirą Trakų rajono vaikų ir jaunių irklavimo čempionatą ,,Riterių taurė“, kurį globoja olimpiečiai irkluotojai Saulius Ritter ir Milda Valčiukaitė. Varžybose dalyvavo beveik 100 jaunųjų irkluotojų iš visos Lietuvos.
Tačiau Trakuose populiarus ne vien irklavimas, bet ir antra lietuvių religija – krepšinis. Buvo domimasi, kaip sekasi stovyklauti Trakų rajono KKSC krepšininkams. Aptarta ne tik pati stovykla, krepšinio ateitis mūsų rajone, bet ir Trakų naujosios sporto salės statyba.

Trakų rajono KKSC krepšininkų stovyklos metu buvo aptarta ne tik krepšinio ateitis mūsų rajone, bet ir Trakų naujosios sporto salės statyba

Pasveikinti šimtukininkai

Pandemijos iššūkius teko visiems patirti, o ypač jie palietė mokyklas. Tačiau daugelį sunkumų pavyko įveikti, tai rodo pasiekti rezultatai. Savivaldybės salėje vyko įsimintinos šimtukininkų pasveikinimo ir apdovanojimo iškilmės. Jiems buvo skirtos ne tik padėkos, bet ir suaukota piniginė parama, prie kurios prisidėjo savivaldybės tarybos nariai, ypač svariai šią iniciatyvą parėmė tarybos narys Vladyslav Kravčun. Šie pinigai tikrai pravers į kitokį, suaugusiųjų gyvenimą žengiančiam jaunimui.
Iškilmėse pasveikinti šimtukininkai ir puikių rezultatų pasiekę abiturientai iš Trakų Vytauto Didžiojo, Lentvario Motiejaus Šimelionio, Rūdiškių, Trakų, Aukštadvario gimnazijų.
Pasitikdami naujuosius mokslo metus, analizavome alternatyvius sprendimus dėl modulinių darželių statybos arba esamų darželių plėtros. Priimsime sprendimus ir kuo skubiau spręsime vietų ikimokyklinio ugdymo įstaigoje problemas.

Keisis ežerų aplinka

Vėl apsilankę naujoje Trakų laisvalaikio ir poilsio erdvėje Karaimų g. 57A, galėjome įsitikinti, kad statybos darbai vyksta sklandžiai. Džiugina, kad takas jau beveik išklotas ilgai lauktomis granito plytelėmis. Iš čia atsveria fantastiški vaizdai į Trakų Salos pilį, tad baigus statybos darbus visa krantinė taps puikia naujų renginių vieta. Šis projektas yra gerasis pavyzdys, kai priimtas puikus sprendimas bendradarbiaujant su Trakų istorinio nacionalinio parko direkcija.
Dar viena naujiena miesto turizmo infrastruktūroje ta, kad grupė verslininkų, numatę įveiklinti ir vandens transporto paslaugas teikti ir Totoriškių ežere, pradeda gondolų statybą. Šis ežeras nėra visiškai išnaudojamas, tad įrengus fontaną ir atsiradus gondoloms, vieta atgis nepažįstamai, o Galvės ežeras atlaisvės nuo didžiulio poilsiautojų skaičiaus.

Dėl Karaimų gatvės sprendinių

Rugpjūtį vienas iš daugiausia emocijų, įvairių nuomonių ir net priešpriešų sukėlęs įvykis – Tai Trakų senamiesčio Karaimų gatvės humanizavimo studijos siūlomi sprendiniai. Jie buvo jau pakoreguoti ir aptarti su Karaimų gatvės gyventojais. Po intensyvios gyvos diskusijos, kuri buvo labai reikalinga ir naudinga, dėliojamės dar vieną, visiems priimtiną gatvės atlaisvinimo nuo automobilių variantą. Faktas, kad numatytų suoliukų ir želdinių gatvėje nebebus. Tik sudarę naują planą ir, kai visi jam bus pritarę, imsimės šios gatvės pertvarkymo.

Andrius ŠATEVIČIUS,
Trakų rajono savivaldybės administracijos direktorius


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *