Rugsėjo 1-ąją – dvi šventės Aukštadvario gimnazijoje

Parašyta: 2015-09-14 | Kategorija: Aukštadvaris, Gimnazija, Mokyklos, Naujienos, Savivaldybė, Trakai |
Gimnazijos direktorius Arūnas Valančiauskas sveikina Rugsėjo 1 - osios ir gimnazijos inauguracijos proga

Gimnazijos direktorius Arūnas Valančiauskas sveikina Rugsėjo 1 – osios ir gimnazijos inauguracijos proga

Rugsėjo 1-oji Aukštadvario gimnazijoje buvo ypatinga. 2015 m. balandžio  24 d. Lietuvos Respublikos Švietimo ir Mokslo ministro įsakymu Nr. V-394 ,, Dėl Trakų r. Aukštadvario vidurinės mokyklos vidurinio ugdymo programos akreditacijos“ akredituota vykdoma vidurinio ugdymo programa. Su didžiausiu nekantrumu šios šventės – Aukštadvario gimnazijos inauguracijos iškilmių – laukė mokiniai, jų tėveliai, mokytojai.

Jau rugpjūčio 30 d. (sekmadienį) Aukštadvario mokyklų bendruomenės dalyvavo Šv. Mišiose, kurias Kristaus Atsimainymo bažnyčioje aukojo Kaišiadorių vyskupijos generalvikaras Algirdas Jurevičius. Jis ne tik  pasveikino mokyklų bendruomenes Mokslo ir žinių šventės proga, bet ir pašventino Aukštadvario gimnazijos vėliavą.  Giliai į širdį smigo generalvikaro išsakytos mintys apie svarbiausias gyvenimo vertybes. Šventinę nuotaiką kūrė vokalinis ansamblis „Giesmių tarnai“ (vadovas Voldemaras Dadėla).

Rugsėjo 1-ąją Aukštadvario gimnazijoje  pakiliai nusiteikusius svečius sutiko gimnazistai ir palydėjo į mokyklos priesalį, kur buvo eksponuojama technologijų  mokytojos metodininkės Onos Lemežienės mokinių kūrybinių darbų paroda.

Mokslo ir žinių šventė prasidėjo tradiciškai – penktokėlius į šventę atlydėjo ketvirtos klasės gimnazistai. Susirinkusieji džiaugsmingais plojimais palydėjo į sceną įnešamą Aukštadvario gimnazijos vėliavą. Šventės vedėjai – I klasės gimnazistė Eglė Verseckaitė ir III gimnazinės klasės mokinys Dovydas Ditkevičius –  pakvietė sugiedoti Tautišką giesmę – Lietuvos valstybės himną.

Mokykla, apsirengusi nauju drabužiu, sulaukė daug svečių, kuriuos pristatė gimnazijos direktorius Arūnas Valančiauskas. Savo sveikinimo kalboje jis pasidžiaugė, jog mokykla 100-mečio išvakarėse atvertė naują mokyklos istorijos puslapį – tapo gimnazija. Tai ilgo ir nuoseklaus viso mokyklos kolektyvo darbo rezultatas.

Gimnazijos bendruomenę atvyko pasveikinti  Trakų r. savivaldybės merė Edita Rudelienė, merės pavaduotoja Marija Puč, administracijos direktorius Jonas Liesys, administracijos direktoriaus pavaduotoja Karolina Narkevič, Trakų r. savivaldybės tarybos narė Nijolė Romaškienė. Gimnazijos savininko teises atstovaujantys svečiai palinkėjo sėkmingo ir kūrybingo darbo.  Šventėje dalyvavo Trakų r. švietimo skyriaus vedėja Dalia Dzigienė ir vyriausioji specialistė Natalija Šidlauskienė. Susitelkimo gimnazijos bendruomenei linkėjo Trakų švietimo pagalbos tarnybos direktorė Rasa Dikevičienė, Trakų švietimo pagalbos tarnybos direktorės pavaduotojas Virginijus Baranauskas,  VšĮ Trakų švietimo centro direktorė Nijolė Lisevičienė. Aukštadvario seniūnijos seniūnė Jadvyga Dzencevičienė, Trakų r. savivaldybės tarybos narys, Aukštadvario bendruomenės pirmininkas Vytautas Zalieckas pabrėžė,  kad gimnazija labai svarbi visai Aukštadvario seniūnijos bendruomenei.  Gimnaziją sveikino Trakų rajono mokyklų vadovai,  Aukštadvario seniūnijos įstaigų vadovai, mokyklos socialiniai partneriai. Tėvelių vardu kalbėjo tėvų komiteto pirmininkė Jolanta Špiliauskienė ir padėkojo mokytojams už jų nuoširdų darbą, palinkėjo mokiniams sėkmingų mokslo metų. Aukštadvario Kristaus Atsimainymo bažnyčios monsinjoras Vytautas Sudavičius palinkėjo, kad visus susirinkusius lydėtų  Dievo palaima.

Šventinę nuotaiką kūrė koncertinė programa (režisierė Teresė Mikutavičienė). Programoje dalyvavo  gimnazistai, buvę mokyklos mokiniai ir patys mažiausieji, būsimi gimnazistai – pradinės mokyklos-darželio „Gandriukas“ mokinukai. Visus giliai sujaudino buvusios mokinės Miglės Daugirdaitės ir pradinės mokyklos mokinuko Bernardo Sakaliaus eilės ir dainos apie vaikystę (mokytoja Snieguolė Daugirdienė). Šiltai buvo sutikta ir Justina Kaveckė, taip pat buvusi Aukštadvario vidurinės mokyklos mokinė,  pasveikinusi visus susirinkusius daina „Mūsų linksmas gyvenimas“. Atliekamas dainas papuošė mažieji šokėjėliai, o sceną sudrebino gatvės šokis, atliekamas jaunųjų gimnazisčių (vadovė Akvilė Prakopienė). Originaliai pasirodė Yamahos mokyklėlės fleitininkės (vadovė Asta Mačėnė). Ypač nustebino sportinių šokių „Alemana“ šokėjai. Lietuvos Lotynų Amerikos sportinių šokių čempionato pirmenybių nugalėtojai – mūsų gimnazistas Vytis Beliokas su partnere Guste sušoko du šokius – rumbą ir džaivą.

Renginiui baigiantis mokytojų senjorų vardu sveikinimo žodį tarė buvusi mokytoja Liongina Šovienė. Mokytoja priminė, kad buvusių mokytojų indėlis, jog šiandien Aukštadvaris turi gimnaziją, yra labai svarus. Juk be praeities negali būti ateities.

Pabaigos žodį tarė gimnazijos direktorius Arūnas Valančiauskas. Jis padėkojo šventės rėmėjams – Trakų r. savivaldybei, buvusiems mokiniams Robertui Reklaičiui ir Arūnui Suraučiui,  visiems svečiams, atvykusiems pasveikinti ir drauge pasidžiaugti svarbiu įvykiu mokyklos gyvenime, gimnazijos mokytojams,  mokiniams, darbuotojams – visai bendruomenei už šventės organizavimą.

Skambant tradicinėms gimnazijos vokalinio ansamblio dainoms (vadovė Aldona Stankevičienė), abiturientai išlydėjo penktokėlius į klasę linkėdami drąsiai eiti mokslo ir žinių taku.

Šimtmetį pasitiks mokykla,  jau pakeitusi savo statusą, pasivadinusi garbingu gimnazijos vardu. Atverstas naujas mokyklos istorijos puslapis, įpareigojantis dirbti dar nuoširdžiau. Juk gimnazija yra ir bus patraukli žinių ir informacijos skleidimo vieta. Tikime, kad kiekvienas Aukštadvario gimnazijos bendruomenės narys  į mokyklos metraštį įrašys tik džiugius pasiekimus.

IV G klasės mokiniai

IV G klasės mokiniai

Danutė KVEDARAVIČIENĖ,

Lina BALEVIČIŪTĖ,

 Aukštadvario gimnazijos mokytojos

R. Traskauskaitės nuotr.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *