Rugsėjo mėnesio veiklos apžvalga: ką nuveikė savivaldybės administracija

Parašyta: 2021-10-08 | Kategorija: Naujienos, Savivaldybė, Trakai |

Naujoji, išskirtinio dizaino Lentvario pradinės mokyklos sporto salė jau dabar traukia praeivių akį

Apžvelgiame, kokie svarbiausi savivaldybės administracijos darbai buvo atlikti rugsėjį, kokie planai laukia ateityje, ties kuriais savivaldybės veiklos klausimais pastaruoju metu dirbama. 

Lentvario projektai juda į priekį

Galima sakyti, kad didžiausias rajono miestas Lentvaris gražėja ne dienomis, o valandomis – jis keičiasi neatpažįstamai.  Žinoma, svarbiausias šio miesto bei viso rajono šių metų investicijų projektas – Lentvario geležinkelio pervažos-tunelio statyba. Darbai vyksta pagal grafiką – liko dar du nepilni mėnesiai. Jau gruodžio pradžioje važiuosime pamiršę tą atskirtį tarp dviejų miesto dalių ir ilgas eiles prie uždarytos pervažos.

Kita tema, nors patenka į antrą planą, tačiau ne ką mažiau svarbi – tai visiškai  pasikeitusi  teritorija prie Lentvario Bevardžio ežero. Darbai buvo suplanuoti iki rugsėjo 6 d., tačiau rangovui susidūrus su žmogiškųjų išteklių problema, projekto terminas prasitęsė. Nepaisant to, darbai vykdomi: asfaltuojamos Dzūkų gatvė ir Klevų alėjos skersgatvis, įrengtas apšvietimas, suformuoti pėsčiųjų ir dviračių takai. Jau netrukus ši erdvė taps nepamainoma laisvalaikio, sporto ir pramogų vieta.

Išskirtinė salė ir poilsio parkas  

Naujoji, išskirtinio dizaino Lentvario pradinės mokyklos sporto salė, kurios apvalių langų ir teko laukti, jau dabar traukia praeivių akį. Sporto salės darbus planuojama baigti iki lapkričio pabaigos. Tikrai įspūdingas statinys, dar labiau pagyvinęs šią mokslo ir žinių erdvę. Ją praturtins ir pradedama įrenginėti viešoji erdvė šalia mokyklos.

Dar vienas objektas – tai kuriamas Šeimos parkas. Projekto metu tvarkomos trys Lentvario viešosios erdvės bei jungtys tarp jų. Įrengiant poilsio, laisvalaikio ir rekreacijos, saugumą didinančią infrastruktūrą, atitinkančią bendruomenės poreikius, bus įrengti ar modernizuoti pėsčiųjų ir dviračių takai, skverų dangos, apšvietimas, įrengtos saugumo priemonės, mažosios architektūros elementai, aktyvaus laisvalaikio aikštelės (vaikų žaidimo, renginių ir sporto aikštelės), sutvarkytas apželdinimas.

Sprendžiamos medikų problemos

 

Ne paslaptis, kad pastarojo meto viena iš aktualijų – tai sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų darbas bei iškylančios problemos.

Ta tema vyko susitikimai su Trakų ligoninės slaugytojais. Buvo žengtas svarbus žingsnis – savivaldybė pradėjo įstaigos auditą. Gavę ir įsivertinę rezultatus planuosime finansus taip, kad jų pakaktų medikų atlyginimų kėlimui.

Gana sudėtingas ir įtemptas buvo susitikimas su Teritorinių ligonių kasų ir Sveikatos apsaugos ministerijos atstovais dėl asmens sveikatos priežiūros Trakų rajono savivaldybėje ir būsimos planuojamos pertvarkos. Drauge su susitikime dalyvavusiais Seimo nariais laikėmės pozicijos išlaikyti visas turimas I ir II lygio paslaugas rajone, užtikrinti jų kokybę.

Jau gruodžio pradžioje važiuosime pamiršę tą atskirtį tarp dviejų Lentvario miesto dalių ir ilgas eiles prie uždarytos pervažos

Papuoš ne tik nauja autobusų stotis

 

Gera naujiena trakiečiams, kad mieste bus statoma nauja autobusų stotis. Darbai numatyti pradėti dar šiemet lapkritį. Jau vyko pasitarimas dėl Trakų autobusų stoties rekonstrukcijos. Drauge su UAB „Trakų autobusai“ vadovu ir vystytoju „UAB „Trastas“ buvo aptarta rekonstrukcijos eiga, pirmieji darbai, schemos, kurios netrukus bus paskelbtos.

Pasitarime dėl Trakų miesto Karaimų gatvės humanizavimo įsiklausėme į gyventojus ir jau gvildename visoms pusėms tinkamą variantą.

Vyko įdomus suitikimas su vieno iš Trakų Birutės gatvės daugiabučių gyventojais. Jie ketina  imtis ekologiškos, gamtai draugiškos renovacijos ir Trakų rajone. Idėja puiki. Jau dėliojamės planus ir svarstome galimybes. Tokie susitikimai ir pokalbiai motyvuoja labiausiai!

Susitikime su UAB „Bolt Services LT“ atstovais dėl paspirtukų sutarėme, kad netrukus bus pradedamos įrengti įkrovimo stotelės, nutarėme įtraukti zonas, kuriose paspirtukams būtų ribojamas važiavimo greitis.

Įsimintini renginiai ir naujienos

 

Tikimės, kad savivaldybė jau netrukus turės savo prekinį ženklą, kurio kūrimą aptarėme su Vilniaus dailės akademijos profesoriumi Audriumi Klimu ir docentu  Robertu Jucaičiu.

Įsimintiną penkerių metų sukaktį minėjo Lentvario Dvaro teatras, kuriam vadovauja žinomas aktorius ir režsierius Jonas Vaitiekaitis. Kultūrinio gyvenimo padangę sudrebino dar vienas tarptautinis renginys – TRANS/MISIJOS BALTICUM.

Gražų savo veiklos 20-metį atšventė Trakų neįgaliųjų užimtumo centras, kuris buvo įkurtas remiantis Vokietijos miesto partnerio Reinės patirtimi.

Reikšmingas buvo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ministrės Monikos Navickienės vizitas Trakų paramos šeimai ir vaikams centre. Susitikimo metu pateikėme siūlymų dėl tolimesnio šios srities darbo rajone gerinimo. O su  Lietuvos triatlono federacija ir Trakų rajono kūno kultūros ir sporto centru aptartos šios labai populiarėjančios sporto šakos perspektyvos ir galimybės Trakuose.

Andrius Šatevičius

Trakų rajono savivaldybės administracijos direktorius

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *