Rusijos karo prieš Ukrainą atgarsiai – tiesiog po taikiu atviru dangumi

Parašyta: 2022-07-21 | Kategorija: Kultūra, Savivaldybė, Trakai |

Trakų rajono savivaldybės aikštėje – Ukrainos fotografo A. Gliadelovo fotoparoda „Karas Ukrainoje. 2022 metai.“ Sigitos Nemeikaitės nuotr.

Trakų rajono savivaldybės aikštėje atidaryta fotodokumentikos paroda „Karas Ukrainoje. 2022 metai.“ Jos vaizdai didelis kontrastas taikiam, ramiam mūsų dangui ir gyvenimui, kurių  netrikdo karo griausmas.

Ukrainos dokumenininko Aleksandro Gliadelovo darbų parodą po atviru dangumi pristatė žinomas fotografas Arūnas Baltėnas. Ekspozicijoje – žiaurią karo realybę atspindintys vaizdai iš Bučos, Irpenės, Hostomelio ir kitų Ukrainos miestų. A. Baltėnas pastebėjo, kad nuotraukų autorius ir šiuo metu yra fronte, pasitelkęs į kovą fotoobjektyvą, kuris įamžina istoriją.

Parodos atidaryme dalyvavo rajono savivaldybės mero pavaduotojas Jonas Kietavičius, savivaldybės administracijos  direktoriaus pavaduotoja Dovilė Daudaitė, savivaldybės atstovai. J. Kietavičius, padėkojęs už parodos iniciatyvą, išreiškė nuoširdų  palaikymą Ukrainos šaliai ir jos žmonėms, pastebėjo, kad mūsų rajone prieglobstį yra gavę nemažai ukrainiečių, tarp jų – ir per 40 vaikų namų auklėtinių.

A. Gliadelovas (g. 1965m. Legnicoje, Lenkijoje) yra ukrainiečių fotografas dokumentininkas, vienas žymiausių Ukrainos kultūros atstovų. Fotografuoti pradėjo 9 dešimtmečio pabaigoje, apdovanotas svarbiomis meno premijomis. Svarbiausios kūrybos temos – visuomenės socialinės ir sveikatos problemos, humanitarinės krizės, kalėjimai, beglobystė ir kariniai konfliktai. A. Gliadelovas dirbo Moldovoje, Kalnų Karabache, Čečėnijoje, o nuo 2014 m. fotografuoja Ukrainoje. Menininkas bendradarbiauja su daugeliu tarptautinių humanitarinių organizacijų, tarp jų ir su „Gydytojais be sienų“.

Paroda savivaldybės aikštėje bus eksponuojama savaitę.

Trakų rajono savivaldybės informacija


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *