Ryškėja naujos bendradarbiavimo su Ukraina kryptys

Parašyta: 2023-03-17 | Kategorija: Kultūra, Naujienos, Politika, Savivaldybė, Trakai |

Nuotraukoje(iš kairės): Susitikimo dalyviai – Trakų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Jonas  Kietavičius, Ukrainos Aukščiausiosios Rados nariai Viačeslavas Rubliov, Vitalijus Bezgin, Trakų rajono savivaldybės meras Andrius Šatevičius, Ukrainos Aukščiausiosios Rados narys Oleksandras Aliksijčuk, mero patarėja Jovita Sajavičienė, Ryšių su visuomene skyriaus vedėja Agata Beliak. Sigitos Nemeikaitės nuotr.

Trakų rajono savivaldybė ketina žengti naujus žingsnius, plėtodama ilgametę bendrystę su Ukraina. Daugiau nei dešimtmetį Trakai bendradarbiauja su Ukrainos miestais Ivano Frankivsku ir Lucku.  Galimybė gilinti esamus ir vystyti naujus tarptautinio bendradarbiavimo ryšius su šia šalimi kovo 15 dieną aptarta susitikime su rajono savivaldybės meru Andriumi Šatevičiumi.

Su meru ir jo komandos nariais susitiko Lietuvoje viešintys Ukrainos Aukščiausiosios Rados nariai Viačeslavas Rubliov, Vitalijus Bezgin ir Oleksandras Aliksijčuk. Svečiai priminė beveik prieš dešimtį metų Ukrainoje, Lucke, pasirašytą tarptautinio projekto  „Gediminaičių kelias“ memorandumą ir sumanymą jį atgaivinti bei aktualizuoti. Dokumentą kartu su Trakų rajono savivaldybe yra pasirašę ir Kijevo(Ukraina), Liublino(Lenkija), Kauno(Lietuva) savivaldybių atstovai.  Šiuo projektu buvo siekiama skatinti abi šalis bei Trakų ir Lucko miestus bendradarbiauti, nepamiršti bendros Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės praeities, tausoti, populiarinti istorinį paveldą bei skatinti turizmą.

Nepaisant Ukrainą niokojančio karo bei atsižvelgiant į šio memorandumo nuostatas, ketinama plėtoti ryšius turizmo, ekonomikos, kultūros srityse ir ateityje įsitraukti į naują projektinę veiklą. Be to, pasak iš Lucko kilusio Aukščiausiosios Rados nario V. Rubliovo, turime ir bendrą – karaimų tautos paveldo – temą, kuri būtų dar viena įdomi bendradarbiavimo kryptis. Lucke, Haliče bei kituose Ukrainos miestuose gyvena karaimų, yra išlikusių jų paveldo objektų, kaip ir Trakuose, Vilniuje.

Meras A. Šatevičius pasidalijo mintimis apie pagalbą ukrainiečiams, vos prasidėjus karui, jų globą įsikūrus mūsų rajone. Meras pristatė savivaldybės kultūros projektus, kurie gali sudominti plėtojant atnaujintus bei naujus tarptautinio bendradarbiavimo ryšius su Ukraina.

Trakų rajono savivaldybės informacija


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *