Rytų Lietuvos mokytojų sąjungai – 10

Parašyta: 2021-12-10 | Kategorija: Mokyklos, Naujienos, Trakai |

Vieną niūrią rudens dieną į Trakų Vokės dvaro sodybą rinkosi Rytų Lietuvos mokytojų sąjungos nariai, norėdami paminėti savo veiklos dešimtmetį. Susipažinę su Trakų Vokės dvaro istorija ir kultūra, dalyvavome konferencijoje, kur ir aptarėme nueitą sąjungos kelią.

Konferencijos dalyviai rinkosi į Trakų Vokės dvaro sodybą

Šventės dalyvius, kurių susirinko gausus būrys, pasveikino Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės direktorė dr. Vida Montvydaitė, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) Regioninių mokyklų skyriaus vedėjas Jonas Vasiliauskas.
Į šventę atvyko nemažai mokytojų, dalyvavusių Steigiamojoje konferencijoje prieš dešimt metų. Pasidžiaugta jų atvykimu ir prisiminti bei tylos minute pagerbti Anapilin išėję aktyvūs sąjungos nariai, visą gyvenimą paskyrę Rytų Lietuvos švietimui – tai Bronislava Daunorienė, Angelė Našliūnienė ir Valdas Faustas Kuzelis.
Apžvelgiant Rytų Lietuvos mokytojų sąjungos veiklą, buvo paminėta tik dalis (dėl laiko stokos) atliktų prasmingų ir labai reikalingų Rytų Lietuvos švietimui darbų. Pasidžiaugta gražiu bendradarbiavimu su Tautinių mažumų departamentu prie LR Vyriausybės, ŠMSM Regioninių mokyklų skyriumi, Trakų ir Kėdainių švietimo centrais.
Viena iš veiklos krypčių – mokytojų bendrųjų kompetencijų ugdymas. Pedagogai iš Trakų, Šalčininkų, Vilniaus miesto ir rajonų noriai ir aktyviai dalyvauja įvairiuose renginiuose, kaip pvz., konferencijose, seminaruose, edukacinėse kelionėse, šventėse Nepaliaujame domėtis Lietuvos istorija ir kultūriniu palikimu. Supažindinome mokytojus su LDK paveldu Lenkijoje, Baltarusijoje, baltų kultūra Latvijoje.
Didelį dėmesį skiriame Lietuvos dvarų istorijai ir kultūrai, tad dalyvavome Pakruojo, Gelgaudiškio, A. Smetonos, Jašiūnų dvaruose, ten vykstančiose edukacinėse programose. Aplankytos Paulavos Respublika, J. Basanavičiaus ir V. Kudirkos tėviškės, pavaikščiota Dzūkijos partizanų takais ir t. t. Tai tik dalelė renginių, įvairių projektų.
Minėdami Valstybės šimtmetį, mokytojams organizavome susitikimus su žymiais mūsų krašto istorikais: profesoriumi Alfonsu Eidintu, Egidijumi Aleksandravičiumi, vedėme skaitovų konkursą „Neklauski meilės vardo“, kuris vyko net keliomis kalbomis. Rengėme ir istorijos kabinetų apžiūrą Rytų Lietuvos gimnazijose.
Noriai dalijamės gerąja patirtimi. Vykdydami projektą „Rytų Lietuva iš arčiau“ partneriais pasikvietėme Kėdainių rajono švietimečius.
Šventės pabaigoje Tautinių mažumų departamento prie LR Vyriausybės direktorė dr. V. Montvydaitė ir Rytų Lietuvos mokytojų sąjungos valdyba padėkos raštais ir atminimo dovanomis apdovanojo didelę grupę mokytojų, mokyklų vadovų už nuopelnus Rytų Lietuvos švietimui.
Pabendravę prie vaišių stalo, išsiskirstėme su viltimi taip sėkmingai ir prasmingai dirbti dar bent vieną dešimtmetį.

Danguolė SABIENĖ,
Rytų Lietuvos mokytojų sąjungos pirmininkė
Užs. Nr. 921


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *