Šalies Prezidentė prieš Velykas lankėsi Trakuose

Parašyta: 2018-03-29 | Kategorija: Karaimai, Naujienos, Renginiai, Savivaldybė, Trakai |

Trečiadienį, kovo 28 d., pasitinkant Velykas,  Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankėsi Trakuose.


Trakų krašto tradicinių amatų centre Prezidentė D. Grybauskaitė su mere E. Rudeliene, vaikais išbandė ne vieną velykinių kiaušinių marginimo būdą

Prezidentė Trakų krašto tradicinių amatų centre dalyvavo edukacinėse dirbtuvėse: su vaikais dažė kiaušinius, rišo šiaudinius stogus, liejo žvakes, susipažino su karaimų amatais bei kibinų kepimo ypatybėmis ir net išbandė audimo stakles.

Grybauskaitė aplankė ir Turizmo informacijos centrą, teiravosi, kuo labiausiai domisi Trakus bei šalį aplankantys svečiai.

Trakus Prezidentė pasirinko neatsitiktinai – dėl daugiakultūriškumo, darnaus gyvenimo ir sugyvenimo. Pasak šalies vadovės, Trakų krašte gyvena ir savo tradicijas puoselėja net kelių skirtingų kultūrų žmonės. Jų saugomi ir iš kartos į kartą perduodami papročiai – saviti ir unikalūs, tačiau visas šias skirtingas kultūras jungia bendrumo ir susitelkimo jausmas. Velykos – pavasario ir atgimimo šventė – dar labiau suartina žmones, suburia bendruomenes ir įkvepia visus naujiems darbams.

Prezidentei apie karaimiškų kibinų gaminimo ypatumus pasakojo trakietė Eugenija Kobecka

Šalies prezidentė pabrėžė, kad labai svarbu, jog Trakuose išsaugotas mažos karaimų tautos kultūros paveldas, jis puoselėjamas, išlaikoma tautinė savastis.

„Džiaugiuosi, kad šalies prezidentė D. Grybauskaitė patvirtino Trakuose matanti gerų  pokyčių,  stabilumą, pritraukiamas investicijas. Prezidentės įvertinimas skatina toliau kūrybiškai, susitelkus dirbti ir kurti geresnę gyvenimo kokybę“, – sakė rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė.

Merė Edita Rudelienė su Lietuvos Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaite

Prieš trejus metus įsikūrusiame Tradicinių amatų centre veiklas organizuoja Trakų krašto kultūros ir amatų asociacija. Centras puoselėja tradicinius lietuviškus amatus, siekia atgaivinti ir užtikrinti jų pereinamumą, išsaugoti krašto tradicijas ir papročius. Čia vyksta įvairūs amatų edukaciniai užsiėmimai, vaikams siūloma popamokinė veikla, stovyklos.

Šalies Prezidentė D. Grybauskaitė su mere E. Rudeliene (pirma kairėje) ir žvakių liejimo edukacinių dirbtuvių dalyviais.

Trakų rajono savivaldybės informacija

Sigitos Nemeikaitės nuotr.

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *