Sandarumo bandymas: kas vyksta jo metu?

Parašyta: 2021-10-14 | Kategorija: Naujienos, Skelbimai, Trakai |

Jei esate fizinis ar judrinis asmuo ir jums priklauso vienas ar keli pastatai, tai jūs galite rinktis iš daugybės sprendimų. Vienas jų yra sandarumo bandymas, po kurio išsiaiškinama, kur yra nesandarios pastato vietos ir galima tikslingai atlikti sandarinimo darbus, siekiant sumažinti nesandarumą bei pastato išlaikymo kaštus. Taigi, kviečiame sužinoti, kas yra daroma šio bandymo metu.

Visų pirma, vienose iš išorinių pastato durų arba langų yra sumontuojama orui nelaidi konstrukcija su ventiliatoriumi, kad būtų sukeltas slėgių skirtumas. Taip pat yra užsandarinamos pastato ventiliacinės bei inžinerinės angos, o po to – tiksliai ir greitai atliekami pastato matmenų skaičiavimai. Tuomet atliekamas pirminis bandymo etapas, kuomet į pastatą yra pučiamas oras, kad būtų sukeltas viršslėgis pastate: dėl šios aplinkybės, oras per atitvaras veržiasi į vidų ir tuomet užfiksuojami gauti rezultatai.

Vėliau yra atliekamas antrinis bandymo etapas, kuomet oras išpučiamas iš pastato, kad būtų sukeltas vakuumas jo viduje: sudarius šias sąlygas, oras per atitvaras veržiasi į vidų ir vėl fiksuojami gaunami rezultatai. Tuomet pasitelkiamas dūmų testas ir vėjo greičio matuoklis – juos naudojamos yra surandamos nesandarios vietos pastate Tai padarius, yra įvertinamas ir pastato defektų lygis bei pateikiami profesionalūs sprendimai kaip tuos trūkumus pašalinti. Na, ir, žinoma, yra pateikiamas ir sandarumo protokolas bei ypač detali ataskaita su atliktais skaičiavimais.

Na, o pabaigai belieka tik pridurti, kad atlikus visus jau išvardintus veiksmus, esant užsakovo pageidavimui, gali būti atlikti ir sandarinimo darbai, esamiems defektams pašalinti. Na, o atlikus šiuos darbus, dar kartą gali būti atliekamas sandarumo bandymas tam, kad būtų identifikuoti pokyčiai.

Taigi, apibendrinant belieka tik pridurti, kad sandarumo bandymo metu yra atliekami įvairūs veiksmai, kuriuos atlikus galima tiksliai identifikuoti pastato trūkumus, o taip pat – gali būti įgyvendinami ir kiti sprendimai tam, kad šie trūkumai būtų pašalinti, o gyvenimas pastate – būtų kur kas kokybiškesnis, išlaikymo kaštai – mažesni. Tad tikrai netrūksta priežasčių rinktis sandarumo bandymą, o visi su juo susiję veiksmai bus atlikti greitai ir profesionaliai.

Daugiau apie tai galite sužinoti čia: https://namudiagnostika.lt/sandarumo-testas/

PR

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *