Šaškių turnyras sausio 13- osios aukoms atminti Aukštadvaryje

Parašyta: 2022-01-18 | Kategorija: Aukštadvaris, Laisvės gynėjų diena, Naujienos, Seniūnijos, Trakai |

Šį sekmadienį (sausio 16 d.) Aukštadvario gimnazijos aktų salėje vyko šaškių turnyras skirtas sausio 13- osios aukoms atminti. Dėl pandeminės situacijos tradicinis šaškių turnyras persikėlė iš Trakų į Aukštadvarį.  Pagerbti žuvusius už Lietuvos laisvę susirinko 56 šaškių sporto entuziastų iš Vilniaus, Kauno, Alytaus, Šiaulių, Biržų, Pasvalio, Marijampolės, Kupiškio, Prienų,  Likiškėlių, Luksnėnų, Punios, Trakų, Lentvario, Aukštadvario, Karapolio ir Bijūnų.

Pagrindinis turnyro organizatorius ir rėmėjas Bijūnų gyvenvietės šaškių klubas „Bijūnėlis“.

Varžybų atidarymo metu varžybų teisėjas Kęstutis Blaževičius pasveikino dalyvius ir pakvietė tylos minute pagerbti kovotojų už Lietuvos laisvę atminimą. Po atidarymo prasidėjo kova. Visi dalyviai sužaidė po 9 partijas. Joms pasibaigus paaiškėjo turnyro nugalėtojai ir prizininkai.

Pirmojo turnyro Aukštadvaryje nugalėtoju tapo tarptautinis didmeistris Aleksej Domčev iš Vilniaus (surinkęs 8,5 taško iš 9 galimų), antrą vietą laimėjo alytiškis Dainius Bukleris, trečią laimėjo Rokas Banevičius iš Šiaulių.

Moterų tarpe pirmąją vietą laimėjo vilnietė Myja Plėškytė,  antrąją vietą laimėjo trakietė Agnė Lizdenė, trečiąją-  kaunietė Genovaitė Bukauskienė.  Jaunimo tarpe nugalėjo Arijus Ribokas iš Kupiškio, antrąją vietą laimėjo šiaulietis Erikas Sabaliauskas, trečiąją- Dalius Venclovas iš Vilniaus. Vaikų grupėje nugalėjo Artūras Sabaliauskas iš Šiaulių, antras – Jonas Vinciūnasiš Vilniaus, trečia Vakarė Sabaliauskaitė iš Šiaulių. Apdovanoti ir jauniausi turnyro dalyviai. Tai septynmečiai Kamilė Matijoškaitė iš Vilniaus ir Pijus Tvardauskas iš Bijūnų.

Trakų rajono vyrų tarpe geriausiai sekėsi lentvariečiui Audriui Jakubauskui, antras – Karapolio kaime gyvenantis Algis Račkauskas, trečias- Tadas Vitkauskas iš Trakų. Smagu, kad Trakų rajoną turnyre atstovavo net 11 dalyvių.

Varžybų uždarymo metu sveikinimo žodį tarė ir nugalėtojams bei prizininkams apdovanojimus įteikė Trakų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Jonas Kietavičius ir Trakų rajono savivaldybės tarybos narys Vygandas Lenkauskas.

Džiaugiamės, kad šis turnyras tapo žinomas visoje Lietuvoje ir kasmet sutraukia didelį būrį šaškių sporto entuziastų, norinčių būtent taip pagerbti žuvusius už Lietuvos laisvę.