Šaškių varžybos “Rūdiškių taurė”

Parašyta: 2020-09-26 | Kategorija: Rūdiškės, Trakai |

Prieš porą savaičių Rūdiškių kultūros centre vyko šaškių varžybos “Rūdiškių taurė”. Varžybas vykdė Trakų r. Bijūnų gyvenvietės šaškių klubas “Bijūnėlis”, tai projekto „Šaškių žaidimo tradicijų puoselėjimas Trakų rajone“ teikiamo pagal „Trakų krašto vietos veiklos grupės teritorijos 2015–2023 m. vietos plėtros strategijos“ II prioriteto ,,Socialinė plėtra, skatinant vietos gyventojų bendruomeniškumą ir socialinę integraciją, mažinant socialinę atskirtį“ 2 priemonės „Kultūros savitumo išsaugojimas, tradicijų tęstinumas“ (TRAK-LEADER-6B-JK-9-3-2019) dalis. Varžybų atidarymo metu visus sveikino Rūdiškių seniūnijos sporto organizatorė Laima Sinkevičienė.

Į varžybas susirinko šaškių sporto atstovai iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Alytaus, Punios, Kalvarijos, Kupiškio, Varėnos Ir Trakų miesto bei rajono.

Dalyviai sužaidė po 9 partijas po kurių paaiškėjo varžybų nugalėtojai ir prizininkai. Pagrindiniame turnyre nugalėjo Saulius Kalasauskas iš Kalvarijos, antrąją vietą laiomėjo- Arūnas Bučinskas iš Šiaulių, trečias- šiaulietis Rokas Banevičius. Rokas nugalėjo ir jaunimo grupėje. Antrą ir trečią vietas pasidalino broliai Arijus ir Astijus Ribokai iš Kupiškio. Moterų tarpe nugalėtojos taurę išsivežė Jūratė Jakštonienė iš Kauno, antrąją vietą laimėjo Marijona Bajerčienė iš Punios, trečiąją- Agnė Lizdenė iš Trakų. Veteranų tarpe nugalėjo Jonas Rutkauskas iš Alytaus. Trakų rajono atstovų tarpe nugalėjo Audrius Jakubauskas iš Lentvario, antrąją vietą laimėjo Tadas Vitkauskas iš Trakų, trečias liko Algis Račkauskas iš Karapolio.

Visi dalyviai buvo apdovanoti atminimo medaliais, atskirai apdovanoti jauniausi dalyviai Vakarė Račkauskaitė ir Karapolio ir Martynas Jakubauskas iš Lentvario ir vyriausias varžybų dalyvis Romualdas Tinfavičius iš Trakų.  Pertraukų tarp žaidimo metu visi renginio dalyviai buvo vaišinami kava, arbata ir saldumynais, o pietums ragavo tradicinių Trakų rajonams kibinų.