Saugomės patys ir saugome kitus: rezultatai nenuvilia

Parašyta: 2020-04-23 | Kategorija: Naujienos, Savivaldybė, Sveikata, Trakai |

Baigiasi jau šeštoji karantino savaitė. Pusantro mėnesio gyvename apribotoje erdvėje, mažai bendraudami viešai, panirę į „nuotolį“, stengdamiesi išlaikyti saugius atstumus bei išsaugoti save ir  aplinkinius. Šią savaitę, kaip ir ankstesnėmis karantino savaitėmis, netrūko įvairių darbų, nerimo, bet svarbiausia – ir gerėjančių vilčių bei lūkesčių.

Turime džiugių žinių! Dėl galimo užsikrėtimo koronavirusu infekcija testus atlikę  282 rajono medikai bei kiti medicinos įstaigų darbuotojai yra sveiki. Šie tyrimai bus kartojami, jie atliekami ir socialiniams darbuotojams. Tai tie žmonės, kuriems pavojus pasigauti koronaviruso užkratą bene didžiausias, todėl esame visi ramesni, kai jie sveiki, o tuo pačiu – sveika ir visa bendruomenė.

Gera naujiena ir ta, kad jau pasveiko mūsų rajone gyvenantys du vyriškiai, kurie buvo užsikrėtę COVID-19. Turėtume sulaukti ir dar vienos šviesesnės žinios, nes pasveikimo testą turėjo atlikti dar vienas sergantysis. Gerai nuteikia šios naujienos, juolab naujų susirgimų nenustatyta.

Beveik neliko apsigyvenusių karantinavimo vietose. Pastaruoju metu du asmenys gyveno „Trasalio“ centre, tačiau liko tik vienas. Artimiausiu metu ir jis laikinają apsigyvenimo vietą turėtų palikti.

Didelę pagalbą ir medikams, ir į juos besikreipiantiems žmonėms teikia balandžio 10-ąją Trakuose įkurta karščiavimo klinika. Į ją nuo pat įsikūrimo kreipėsi apie 50 gyventojų. Laimei, nė vienam nebuvo nustatyta koronaviruso infekcija, žmonės negalavo peršalimo ligomis.

Šią savaitę Savivaldybė gavo dar vieną nemažą partiją įvairių apsaugos priemonių: 60 vnt. vienkartinių kombinezonų, iš Valstybės ekstremalių situacijų centro – 20 tūkst.  vnt. medicininių kaukių, 60 tūkst. vnt. vienkartinių pirštinių, 700 vnt. vienkartinių chalatų ir 600 vnt. apsauginių akinių karščiavimo klinikai. Šios priemonės, kaip ir anksčiau gautos, kurias savivaldybė pirko, yra padalintos ir bus paskirstytos medicinos, socialinėms įstaigoms, savanoriams.

„Galiu pasidžiaugti, kad rajono situacija stabili, du susirgusieji jau pasveiko, o daugiau susirgimų neužfiksuota. Noriu padėkoti gyventojams, kad laikosi rekomendacijų, elgiasi atsakingai ir paprašyti, kad ir toliau būtų atsargūs, kad įveiktume šį virusą“, – sakė rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė.

Tad atšilimo ženklai – ne tik gamtoje, bet ir visuomenėje. Vis dėlto, gerėjant padėčiai, neturime užsimiršti, pernelyg neatsipalaiduoti ir toliau laikytis karantino reikalavimų, nes jis nėra atšauktas. Nors karantino sąlygos švelnėja, būtina užtikrinti sklandų rajono medicinos įstaigų darbą, griežtai laikytis higienos, saugios socialinės distancijos reikalavimų. Šių priemonių visuma ir lemia, kad išvengiame drastiškų nepageidaujamų pasėkmių.

„Tai, kad su pandemijos iššūkiais pavyksta susidoroti – yra drauge gerai dirbančios komandos nuopelnas. Savivaldybės bei kitų sričių specialistai veikia greitai, ryžtingai, organizuotai, tardamiesi vieni su kitais, todėl karantino sąlygomis priimti sprendimai yra efektyvūs. Linkiu ir toliau išlikti pozityviems ir darbingiems“, – tvirtino rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Kvedaravičius.

Trakų rajono savivaldybės informacija


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *