Savivaldybė siekia palankesnių šilumos kainų gyventojams

Parašyta: 2019-11-25 | Kategorija: Naujienos, Savivaldybė, Trakai |

Šildymo kainos – visada aktualios ir svarbios gyventojams. Tad rajono savivaldybė nuosekliai dirba, siekdama šildymo kaštus mažinti.  

„Iš 5–8 pozicijos nuo galo dar šių metų pradžioje, dabar, lapkričio mėnesį, esame iškopę į vienuoliktąją. Pažanga akivaizdi, tačiau neketiname sustoti ir ieškome galimybių eiti į priekį. Todėl šią savaitę su savivaldybės administracijos direktoriumi apsilankę Valstybinėje energetikos reguliavimo tarnyboje, šias galimybes aptarėme. Tačiau kol dar nebaigtas centralizuotai tiekiamos šilumos tiekėjo bendrovės „Trakų energija“ auditas, bazinės šilumos kainos kol kas perskaičiuoti nėra galimybių. Yra numatyta auditą baigti balandžio mėnesį“, – tvirtino rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė.

Pastarojo meto tendencija ta, kad šilumos kaina ne tik nedidėja, bet priešingai, yra mažėjanti (nuo š.m. lapkričio 1 d. taikoma vienanarė šilumos kaina be PVM siekia 5,78 ct/kWh, o tai yra mažiausia UAB „Trakų energija“ tiekiamos šilumos kaina per pastaruosius ketverius metus).

2014 m. lapkritis

 

2018 m. lapkritis

2019 m. lapkritis

Bendrovė „Trakų energija“ yra daugiau kaip 10 GWh šilumos per metus realizuojanti šilumos tiekėja, todėl jos veiklą, vadovaudamasi teisės aktų reikalavimais, reguliuoja Valstybinė energetikos reguliavimo taryba. Trakų rajono savivaldybė, kaip šilumos tiekimo organizatorius bei koncesijos sutarties šalis, taip pat atlieka „Trakų energijos“  priežiūrą. Tuo tikslu yra sudaryta Trakų rajono savivaldybės koncesininko veiklos priežiūros komisija, į kurios sudėtį įeina ir Trakų bei Lentvario miestų bendruomenių atstovai, atidžiai derinamos ir svarstomos galimos koncesininko investicijos, atliekamos į šilumos ūkį, rūpinamasi nepertraukiamu šilumos tiekimu. Savivaldybės administracija nuolatos bendrauja su Valstybine energetikos reguliavimo taryba, siekiant nustatyti naują bazinės šilumos kainos dydį.

Šildymo kaštus gerokai mažina ir daugiabučių gyvenamųjų namų modernizavimas, mūsų rajone pagreitį įgavęs nuo 2015 metų. Nuo to laiko atnaujinta 39 daugiabučiai gyvenamieji namai, 18 namų gautas finansavimas ir vyksta projektavimo darbai, 14 namų rengiami investiciniai renovacijos projektai.

„Renovacijos naudą liudija skaičiai ir susitraukusios sąskaitos. Šildymo kaštai „prieš ir po“ įtikinami, nes jie sumažėjo 40–60 proc., o kai kuriais atvejais ir daugiau. Tai geriausias argumentas, kodėl namus reikia atnaujinti ir pastarieji skaičiai skatina žmones savo būstus renovuoti. Dar prieš kelis metus kai kuriuos gyventojus reikėjo įtikinėti, agituoti, o šiandien – tai praeitas etapas“, – pastebėjo savivaldybės administracijos direktorius Darius Kvedaravičius.

Štai pavyzdžiai, kokie šilumos suvartojimo kaštai renovuotuose ir nerenovuotuose daugiabučiuose(pgl. š.m. sausio 1 d. duomenis) : Vienuolyno g. 7, Trakai (renovuotas): plotas 1163.9 m2, šilumos suvartojimas 21 MWh, 1m2 sušildyti suvartojama 1,05 Eur/m2/mėn. Geležinkelio g. 28, Lentvaris,(nerenovuotas) plotas 1110,1 m2, šilumos suvartojimas 39,6 MWh, 1m2 sušildyti suvartojama 2,49 Eur/m2/mėn. Vytauto g. 46, Trakai (renovuotas): plotas 802,4 m2, šilumos suvartojimas 17,7 MWh, 1m2 sušildyti suvartojama 1,22 Eur/m2/mėn. Pakalnės g. 30, Lentvaris,(nerenovuotas) plotas 833,4 m2, šilumos suvartojimas 33,6 MWh, 1m2 sušildyti suvartojama 2,70 Eur/m2/mėn.(pgl.

Panašių pavyzdžių yra daug, o vis daugiau daugiabučių įsitraukiant į Daugiabučių namų atnaujinimo programą, situacija gerėja.

 

 

Trakų rajono savivaldybės informacija

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *