Savivaldybės delegacijos vizitas Alanijoje

Parašyta: 2019-06-20 | Kategorija: Naujienos, Savivaldybė, Trakai |

Rajono savivaldybės delegacija dalyvavo Alanijos miesto, su kuriuo sieja ilgamečiai tarptautinio bendradarbiavimo ryšiai, šventėje. Viešnagės metu buvo aptartos ir naujausios  bendradarbiavimo kryptys. 

Šventės metu Alanijos meras Adem Murat Yuce įteikė atminimo dovanėlę merei Editai Rudelienei. Iš kairės – Alanijos mero žmona

2006-aisiais  buvo pasirašyta Trakų rajono ir Alanijos (Turkija) savivaldybių bendradarbiavimo sutartis, tapusi šios gražių miestų partnerių draugystės pradžia.  Daugiau nei trylika metų draugystė neatsiejama nuo miestų pratnerių delegacijų dalyvavimo miesto šventėse, susitikimuose, savivaldybių moksleivių mainų.

Birželio 14–17 dienomis Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė, savivaldybės tarybos narės – Alina Kovalevksja, Jolanta Abucevičienė, Jurgita Čirienė ir Žibutė Orlovskienė – dalyvavo ne tik čia vykstančioje kasmetinėje Alanijos miesto šventėje, miestų partnerių susitikime, bet susitikimuose su  Alanijoje viešėjusia Lietuvos ambasados Turkijoje atstove Kristina Babičiene, Latvijos garbės konsulu Turkijoje, Turkijos lietuvių bendruomene ir jos pirmininku Margiriu Klenavičiumi bei vienu iš Trakų bei Alanijos draugystės pradininkų – Alanijos savivaldybės atstovu Nurkan Susmaz. Alanijos šventėje delegacija sutiko partnerius iš Lenkijos, Vokietijos, Latvijos, Rusijos.

Kadangi Trakų rajono savivaldybė bendradarbiauja su Alanija kultūros, turizmo, sporto, verslo ir kitose abiems šalims aktualiose srityse, vizito metu delegacija lankė švietimo, kultūros paveldo objektus, apžiūrėjo turizmui pritaikytą infrastruktūrą.

Kasmet į Alaniją yra siunčiami mūsų rajono švietimų įstaigų moksleiviai ir mokytojai (per bendradarbiavimo laikotarpį – daugiau kaip 200), kurių 50 proc. kelionių išlaidų padengia Trakų rajono savivaldybė. Ilgametės draugystės metu įvyko daugiau kaip 25 darbo vizitai, 5 jaunimo mainai (2 Turkijoje, 3 Lietuvoje). Verta paminėti 2015 metų Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos moksleivių atstovavimą mūsų rajonui šios šalies Nepriklausomybės šventėje.

2015 m. rugpjūtį  Trakuose lankėsi apie 50 Alanijos verslininkų, kurie žavėjosi mūsų kraštu ir domėjosi investavimo galimybėmis, nekilnojamojo turto rinka, jos tendencijomis. 2016 metais Trakuose, miesto šventės metu vyko Alanijos kultūros dienos, o 2018 metais Alanijoje praūžė Lietuvos kultūros dienos, kur Trakų kraštui atstovauti vyko Trakų turizmo informacijos (TIC) centras, rajono kolektyvai.

Šio susitikimo metu su Alanijos meru ir savivaldybės atstovais buvo aptarti tolimesni rajono vaikų vizitai, planuojamas turkų vaikų vizitas rugsėjo mėnesį bei Alanijos dalyvavimas kitais metais vyksiančiuose Kultūros sostinės renginiuose Trakuose.

Evelina Kislych-Šochienė,

Trakų rajono savivaldybės mero patarėja

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *