Seimas po svarstymo pritarė Specialiųjų tyrimų tarnybos įstatymo projektui

Parašyta: 2017-12-30 | Kategorija: Naujienos, Seimas |

Seimas, 58 parlamentarams balsavus už, vienam – prieš ir 2 susilaikius, po svarstymo pritarė naujos redakcijos Specialiųjų tyrimų tarnybos įstatymo projektui Nr. XIIIP-1270(3), kuriuo reglamentuojama kito kokybinio lygmens Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) veikla ir kartu sudaromos prielaidos sistemingai visos valstybės antikorupcinei politikai.

Projektu STT suteikiami papildomi šį laiką atitinkantys įrankiai, t. y. įtvirtinamas toks veiklos metodas kaip analitinė žvalgyba – STT veikla, nukreipta į informacijos apie korupciją ir su ja susijusius reiškinius gavimą, apdorojimą ir panaudojimą korupcijai užkardyti ir jos daromai žalai mažinti.

Svarstomomis pataisomis taip pat siekiama spręsti žmogiškojo potencialo problemas, siekiantį šią tarnybą pritraukti ir išlaikyti geriausius, aukščiausią kvalifikaciją turinčius pareigūnus.

Numatoma patikslinti kai kuriuos priėmimo į tarnybą ir darbą (taikoma darbuotojams, dirbantiems pagal darbo sutartį) STT tvarkos aspektus, pvz., numatyti galimybę atlikti ne tik pareigūnų, bet ir darbuotojų patikrinimus, tokiu būdu užtikrinant STT imunitetą.

Taip pat siūloma įtvirtinti papildomas parlamentinės kontrolės priemones –įtvirtinant, kad STT yra Lietuvos Respublikos Prezidentui ir Seimui atskaitinga pagrindinė Lietuvos Respublikos antikorupcinė teisėsaugos institucija.

Projektu numatoma keisti pareigūnų darbo užmokesčio reglamentavimą – kuris sudarytų teisines sąlygas atitinkamai pagerinti pareigūnų darbo apmokėjimo sąlygas, užtikrinat, kad STT pareigūnams už tarnybą būtų apmokama ne blogesnėmis nei kitiems valstybinėje tarnyboje dirbantiems asmenims ir STT pareigūnų statusą, jiems taikomus apribojimus atitinkančiomis sąlygomis.

 

LVŽS infocentro inf.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *