Seimas svarstys siūlymą ženklinti visus veisimui laikomus gyvūnus augintinius

Parašyta: 2020-09-22 | Kategorija: Naujienos, Trakai |

Seimas pradėjo svarstyti Seimo narės Virginijos Vingrienės pristatytas Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisas (projektas Nr. XIIIP-5169), kuriomis siūloma drausti prekybą gyvūnais augintiniais turgavietėse ir lauko sąlygomis. Be to, visi veisimui laikomi gyvūnai augintiniai privalėtų būti paženklinti mikroschema ir kartu su veterinarijos gydytojo išduota sveikatingumo pažyma užregistruoti Gyvūnų augintinių registro duomenų bazėje. Gyvūnų augintinių veisėjai privalėtų registruoti savo veiklą Gyvūnų augintinių registro duomenų bazėje ir kas pusmetį teikti informaciją apie visus veisimui laikomus bei išveistus gyvūnus.

Teikiamomis pataisomis taip pat siekiama patikslinti verslinio gyvūnų augintinių veisimo sąvoką, kuri būtų apibrėžiama, kaip teisės aktų nustatyta tvarka vykdomas gyvūnų augintinių dauginimas verslo tikslais, įskaitant ir patinų naudojimą patelių apvaisinimui.

Įstatyme numatoma papildyti veiksmų, laikomų žiauriu elgesiu su gyvūnais, jų kankinimu, sąrašą. Pagal siūlomas nuostatas žiauriu elgesiu su gyvūnais, jų kankinimu taip pat būtų laikomas gyvūnų veisimas nesilaikant teisės aktuose nustatytų reikalavimų, informacijos apie gyvūnų gerovę, sveikatingumą, gyvūno buvimo vietą nesuteikimas įstatymo vykdymą kontroliuojančių institucijų pareigūnams, veterinarijos paslaugų teikėjo nepranešimas Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai ar teisėsaugos institucijoms apie asmenis, piktybiškai pažeidžiančius gyvūnų gerovės reikalavimus.

Seimas taip pat pradėjo svarstyti Seimo narės Aistės Gedvilienės pristatytus panašius Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pakeitimus (projektas Nr. XIIIP-5174).

Pritarus projektams po pateikimo bendru sutarimu, toliau jie bus svarstomi pagrindiniu paskirtame Kaimo reikalų komitete. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti spalio 20 d.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *