Seimo Pirmininkas Onuškyje pagerbė Vasario 16-osios akto signatarą Donatą Malinauską

Parašyta: 2018-02-19 | Kategorija: Naujienos, Onuškis, Savivaldybė, Seimas |

Vasario 11 d., sekmadienį, po šv. Mišių, Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilikoje ir pietų „Galvės“ restorane Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis nuvyko į Onuškį, kad pagerbtų Vasario 16-osios akto signatarą Donatą Malinauską. Garbingąjį svečią prie Onuškio Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios vartų pasitiko kleb. Algimantas Gaidukevičius, kunigas emeritas Ignas Kavaliauskas, Trakų r. savivaldybės merė Edita Rudelienė, LR Seimo nariai Jonas Liesys ir Juozas Baublys, Onuškio seniūnė Zita Aniulienė, Onuškio Donato Malinausko gimnazijos direktorė Rima Blikertienė, VŠĮ Onuškio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės direktorė Edita Stasiūnienė.

Signatarą Donatą Malinauską pagerbė (iš kairės) kun. Ignas Kavaliauskas, Rima Blikertienė, Juozas Baublys, Meilutė ir Jonas Liesiai, Viktoras Pranckietis, Edita Rudelienė, Zita Aniulienė, Edita Stasiūnienė, kleb. Algimantas Gaidukevičius

Garbingasis svečias ir jį pasitikę asmenys prie Donato Malinausko šeimos kapo padėjo gėles su užrašu „Lietuvos Respublikos Seimas“. Kleb. Algimantas Gaidukevičius papasakojo Vasario 16-osios signataro Donato Malinausko ir jo šeimos perlaidojimo aplinkybes 1993 m. birželio 14 d. Palaikai buvo atvežti iš Altajaus krašto, Sibiro. Vyriausybė ir Trakų rajono savivaldybės tam skyrė lėšų. Karstai su palaikais buvo atvežti į Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčią, kur mons. Vytautas Pranciškus Rūkas aukojo šv. Mišias, kuriose dalyvavo LR Prezidentas Algirdas Brazauskas, rajono vadovai, signataro artimieji, vaikaitis Tadas Stomma su žmona Jadvyga.
Kleb. Algimantas Gaidukevičius pakvietė garbingąjį svečią į Onuškio bažnyčią ir papasakojo jos statybos istoriją, pamaldų tvarką, pristatė jo aptarnaujamas paramas: Vytautavos, Onuškio, Panošiškių ir Žilinų.
Klebono prašymu Seimo Pirmininkas ir svečiai apsilankė Onuškio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje, juos pasitiko įstaigos direktorė Edita Stasiunienė. Susirinkusius ligonius Seimo Pirmininkas pasveikino visus Vasario 16-osios proga, paminėjo ir savo mamą, kuriai yra 90 metų, padalijo visiems Trakų Dievo Motinos atvaizdus, ir išeidami lauke, prie ligoninės durų, įsiamžino bendroje nuotraukoje.

Kleb. Algimantas Gaidukevičius garbingajam svečiui pristatė Onuškio Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčią

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis bendravo su Onuškio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės pacientais

Bendra svečių nuotrauka prie Onuškio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės

„Trakų žemės“ inf.
Juozo Vercinkevičiaus nuotr.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *