Seimo Pirmininkas Trakų pilyje atidarė parodą, skirtą Žalgirio mūšiui: „Ačiū už parodą, kuri moko.“

Parašyta: 2020-07-16 | Kategorija: Naujienos, Savivaldybė, Seimas, Trakai |

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis liepos 15 d. Trakų Salos pilies Didžiojoje menėje atidarė parodą „Žalgirio mūšiui 610“ (iš Trakų istorijos muziejaus rinkinių), skirtą šiemet minimai Žalgirio mūšio jubiliejinei sukakčiai.

Iš kairės- Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, Trakų rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Kvedaravičius ir merė Edita Rudelienė, Trakų istorijos muziejaus direktorė Alvyga Zmejevskienė, LR Seimo Pirmininko pavaduotojas Jonas Liesys

Savo sveikinimo kalboje Seimo Pirmininkas atkreipė dėmesį į tai, kokią funkciją istorijos plėtrai atlieka ši Žalgirio mūšiui atminti skirta paroda ir Trakų pilis:

„Aš nesu istorikas. Kasdien esu tik istorijos mokinys. Dėl to dėkoju Jums, už parodą, kuri moko. Dėkoju už tai, kad saugojate Lietuvos simbolį – Trakų pilį, kuris nuolat istorijos moko tokius mokinius kaip aš“,– sakė Seimo Pirmininkas.

Elektrėnų savivaldybės meras Kęstutis Vaitukaitis

Kalbėdamas, Lietuvos parlamento vadovas atkreipė dėmesį ir į tai, kad liepos 15 d. Žalgirio mūšio vietoje Lenkijoje buvo atidengtas ir ypatingas lietuvių šiai progai sukurtas monumentas.

Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė Seimo Pirmininkui Viktorui Pranckiečiui įteikė dovaną – Trakų krašto kultūros ir amatų asociacijos išleistą leidinį „Šimtmečio delnuose“

„Didžiuosius istorijos momentus žmonės visada stengiasi įamžinti akmenyje. Žalgirio mūšio 610-osios metinės taip pat turi savąjį monumentą, kuris prieš kelias savaites buvo išlydėtas iš Lietuvos ir šiandien stovi Griunvalde. Šiandien tame lauke – nebe Vytautas su Jogaila, o Dūda su Nausėda. Ten jie atidengė atminties akmenį, kuriame iškalta „Nuo lietuvių tautos už bendrą pergalę“. Tai yra elegantiškas būdas pabrėžti, kad už savo laisvę mes, lietuviai, dėkojame abiem mūsų tautoms. Šiandien jau neabejojame, kad Žalgirio mūšis buvo mūšis, kuriuo mes apgynėme savo laisvę“,– teigė Seimo Pirmininkas.

Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio atstovas spaudai

Paulius Žeimys

Olgos Posaškovos nuotr.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *