Šeimos parko ir skverų įkūrimas, prieigų bei jungties tarp jų infrastruktūros sutvarkymas Lentvario mieste

Parašyta: 2020-07-03 | Kategorija: Lentvaris, Naujienos, Savivaldybė |

Lentvaris – didžiausias Trakų rajono miestas. Jame gyvena per 10 tūkst. gyventojų. Miestas garsėja savo istorine praeitimi: grafų Tiškevičių rūmais, Fransua Andre parku, Lentvario Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčia ir kt. objektais. Taip pat jis yra įsikūręs patogioje geografinėje padėtyje, kas lėmė ir didesnį gyventojų tankumą nei kituose tokio dydžio miestų kategorijoje. Deja, miesto viešoji socialinė ir inžinerinė infrastruktūra bei gyvenamoji aplinka yra vidutiniška ir nepakankama, todėl dažnai lentvariečiai praleisti savo laisvalaikį mieliau renkasi rajono centrą – Trakus arba šalia esančią Lietuvos sostinę Vilnių.

Projekto metu bus sutvarkytas skveras Mokyklos g., Lentvaryje

Trakų rajono savivaldybė, siekdama sukurti Lentvario gyventojams patrauklias viešąsias erdves ir norėdama pritraukti daugiau verslo investicijų, inicijavo projektą „Šeimos parko ir skverų įkūrimas, prieigų bei jungties tarp jų infrastruktūros sutvarkymas Lentvario mieste“. Atlikus potencialių vystytinų viešųjų erdvių Lentvario mieste analizę, kaip labiausiai apleistų objektų buvo atrinktos šios teritorijos: Šeimos parkas, skveras prie daugiabučių gyvenamųjų namų Bažnyčios/Sodų g., Mokyklos g. esantis skveras, teritorijų prieigos bei jungtys tarp minėtų objektų (automobilių stovėjimo aikštelė, adresu Klevų al. 47A, dalis Klevų alėjos, Mokyklos g., Miško 2-osios g.). Šios teritorijos galėtų tapti stipriais traukos centrais Lentvario mieste, tačiau dėl infrastruktūros trūkumo jos yra per menkai ar visai neišnaudojamos, apleistos, kas taip pat neigiamai veikia miesto įvaizdžio formavimą lankytojų ir potencialių investuotojų požiūriu.

Lentvaryje, Bažnyčios / Sodų g., esantis skveras taps patrauklia erdve lentvariečių ir miesto svečių poilsiui

Pagal projektą numatoma, kad Lentvaryje bus įrengti ar modernizuoti pėsčiųjų ir dviračių takai, įrengtos skverų dangos, apšvietimas, įrengtos saugumo priemonės, mažosios architektūros elementai, aktyvaus laisvalaikio aikštelės (vaikų žaidimo, renginių ir sporto aikštelės, sutvarkytas apželdinimas, kiti darbai).

Įgyvendinus projektą Lentvaryje, Klevų alėjoje, bus sutvarkyti šaligatvis, pėsčiųjų ir dviračių takas

Tikimasi, kad užbaigus vykdyti projektą patys lentvariečiai ir miesto svečiai pajus teigiamą jo naudą, jiems bus malonu leisti savo laisvą laiką mieste – bus pagerintos sąlygos laisvalaikio ir poilsio veiklai, atsiras padidėjęs gyventojų užimtumas ir praleidimo lauke laikas, kartu ir padidėjęs gyventojų fizinis aktyvumas – geros sveikatos šaltinis. Pasitelkus projektą bus pagerintas ir Lentvario miesto įvaizdis, juk išaugs modernizuotų teritorijų patrauklumas gyventojams. Visa tai prisidės prie geresnės gyvenimo kokybės Lentvario mieste. Taip pat baigus įgyvendinti projektą jo sumanytojai tikisi, kad mieste jausis ir padidėjęs saugumas; bus sumažėjęs neigiamas poveikis aplinkai; taip pat pagerintos sąlygos privačių materialinių investicijų pritraukimui ir paslaugų sektoriaus plėtrai.

Projektas įgyvendinamas pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 7 prioriteto „Kokybiško užimtumo ir dalyvavimo darbo rinkoje skatinimas“ priemonę 07.1.1-CPVA-R-905 „Miestų kompleksinė plėtra“. Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo, Lietuvos Respublikos valstybės ir Trakų rajono savivaldybės biudžeto lėšomis. Projekto biudžetas siekia 1.055.244,96 Eur.

Artimiausiu metu bus pradėti vykdyti viešieji pirkimai rangos darbams įsigyti. Planuojama darbus užbaigti 2022 metų pradžioje.

Jolanta ZAKAREVIČIŪTĖ

Autorės nuotr.

 

 

Užs. Nr. 388

 

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *