Senolių gimimo metai – 1916

Parašyta: 2016-03-15 | Kategorija: Naujienos, Tiltai |

Trakų rajone du senoliai – Motiejus Verseckas iš Rūdiškių seniūnijos Tiltų kaimo ir Trakuose gyvenantis Vytautas Vaičiulis – 2016-uosius pradėjo šventiškai – jų pasuose įrašyta gimimo data yra 1916 metai.

 

Tiltiškis garbina kopūstus

Jau 100 metų Motiejus Verseckas gyvena Tiltų kaime. Visada šalia yra žmona Elena

Jau 100 metų Motiejus Verseckas gyvena Tiltų kaime. Visada šalia yra žmona Elena

Motiejus Verseckas su žmona Elena kartu pragyveno 63 metus, užaugino dvi dukras, Vidą ir Danutę, sūnų Juozą. Prisimindamas praeitį, M. Verseckas paminėjo, kad iki Antrojo pasaulinio karo jų šeima gyveno dirbdama tik vieną hektarą žemės.
– Buvom keturi broliai, tad man teko imtis siuvėjo amato, –
prisimena M. Verseckas. – Darbo užteko, nes siuvau kailinius, iš milo princelius, paltus, kostiumus, švarkus, tuo metu madingas galifė kelnes. Moteriškų apdarų nesiuvau, mano klientai buvo tik vyrai. Turėjau kojinę „Zinger“ siuvamąją.
Ilgaamžis gyveno paisydamas doros, prie darbo lenkė savo vaikus, savarankiškai išmoko skaityti, sekė pasaulio ir šalies įvykius.
– Tėčiui šventas reikalas buvo klausytis „Amerikos balso“ radijo laidų, – pasakoja su tėvais gyvenanti duktė Danutė Rustelienė. – Jis mesdavo visus darbus ir eidavo klausytis.
Ilgaamžis iš Tiltų kaimo ir dabar nesėdi rankų sudėjęs, jis kasdien randa užsiėmimo prie namų – taiso tvoras, knibinėjasi ūkiniame pastate, vasarą mėgsta darbuotis darže.
Pasak dukters Danutės, M. Verseckas laikosi dienos režimo. Dieną eiti pietų miego, susirgus nevalgo sunkaus maisto, žiemą, nors ir kasdien, gali valgyti raugintus kopūstus. Senolis pataria visiems po darbo neskubėti sėsti prie stalo – prieš valgį būtina padaryti nors pusvalandžio poilsio pauzę. Maistą būtina gerai sukramtyti, valgiu mėgautis neskubant.
Namų šeimininkė Elenai Verseckienė neseniai taip pat paminėjo jubiliejinį – 85-ąjį gimtadienį. Sulaukusi tokio amžiaus, ji džiaugiasi gražiai gyvenančiais vaikais, kad nėra našta dukrai Danutei ir žentui Romui, kad pati gali rūpintis savimi ir namais.
Iki pensijos abu ilgaamžiai Verseckai darbavosi kolūkyje. Motiejus dirbo laukininkystės brigadoje, o Elena melžė karves.
Jubiliatas su savo žmona turi 6 vaikaičius, 8 provaikaičius.

 

 

 

 

Tėviškėje geriausia

Ilgus dešimtmečius JAV gyvenęs Vytautas Vaičiulis džiaugiasi galįs gyventi pas seserį Dalią Valiūnienę ir svainį Romą

Ilgus dešimtmečius JAV gyvenęs Vytautas Vaičiulis džiaugiasi galįs gyventi pas seserį Dalią Valiūnienę ir svainį Romą

Vytautas Vaičiulis prieš kelerius metus grįžo į Lietuvą ir gyvena Trakuose pas seserį Dalią Valiūnienę.
– Vytautas apie 60 metų gyveno Niujorko priemiestyje (JAV), vėliau – Floridoje. Dirbo mėsininku, nes buvo stiprus, ištvermingas, – pasakoja sesuo Dalia.
Būdamas 28 metų, V. Vaičiulis Lietuvą paliko baigiantis Antrajam pasauliniam karui, kelerius metus gyveno perkeltųjų asmenų stovykloje Vokietijoje, vėliau persikėlė į JAV. Ten turėjo šeimą, tačiau mirus žmonai ir senkant jėgoms nutarė grįžti pas savuosius. Sesuo Dalia priėmė brolį, meiliai vadinamą Vytuku. Ji nuolatos palaikė ryšius su už Atlanto gyvenančiu broliu, kelis sykius lankėsi pas jį Amerikoje.
V. Vaičiulis prisimena, kaip prieš karą gražiai gyveno ir dirbo tėvų ūkyje Radviliškio rajone.
– Laikėme daug gyvulių ir paukščių, arėme žemę, gyvenome, galima sakyti, turtingai, –
pasakoja žvalus, gyvų akių, lig šiol be akinių skaitantis senolis.
Ilgaamžis neslepia džiaugsmo, kad sugrįžo į tėviškę, kad gyvena su brangiais artimaisiais.

Vladas KASPERAVIČIUS
Autoriaus nuotr.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *