Šį savaitgalį Lietuvoje koncertuosiantis Ž. Brazauskas: „Akademinė muzika – ne snobams – ji yra skirta visiems“

Parašyta: 2015-10-01 | Kategorija: Kultūra, Naujienos, Pramogos, Projektai, Renginiai, Savivaldybė, Trakai |
Pianistė Daiva Stulgytė

Pianistė Daiva Stulgytė

Klarnetininkas Žilvinas Brazauskas

Klarnetininkas Žilvinas Brazauskas

Praėjus dvejiems muzikos renginių ciklo „Iuvenes art 2015“ koncertams, kuriuose pasirodė ir save pristatė jaunieji Lietuvos muzikantai, gyvenantys ir kuriantys skirtinguose pasaulio vietose, laukiamas – trečiasis. Šį kartą – spalio 2 d. (penktadienį) 18.30 val. Užutrakyje ir spalio 4 d. (sekmadienį) 16 val. Birštono kurhauze vis dar turėsite progą išgirsti išskirtiniu laikomo muzikanto Žilvino Brazausko, buvusio žymiosios klarnetininės Sabinos Mayer studento, atliekamos muzikos grožį.

 

Daugelis Žilviną pažįsta kaip itin aktyvų ir charizmatišką muzikantą, išsiskiriantį gyvybingai ir profesionaliai atliekama muzika ir lygiai tokia pat, įspūdį paliekančia apranga ir spalvota batų kolekcija. Tačiau dar labiau už viską Žilvinas išsiskiria savo paprastumu ir išskirtiniu požiūriu į muziką.

Pradžia – dainavimo studijoje

Žinoma, pirmoji Žilvino pažintis su muzika buvo jo namuose, kuriuose violončelininkė mama ir melomanas tėtis tapo pagrindiniais žmonėmis, padėjusiais formuotis asmeniniam Žilvino muzikiniam skoniui. Tačiau rimtesnė Žilvino pažintis su muzika įvyko jam lankant dainavimo pamokas pas mokytoją Nijolę Švagždienę. Praėjus vos vieneriems metams po pamokų studijoje, N. Švagždienė suprato turinti pranešti tėvams, kad Žilvinas būtinai turi pradėti groti klarnetu, padėsiančiu jam dainavimo srityje – grojant juo ne tik prasiplėčia plaučiai, bet ir aiškesnis tampa melodijos frazavimas. Tai ir buvo ta lemtinga akimirka, kai aštuonerių Žilvinas pradėjo mokytis groti klarnetu J. Naujalio muzikos gimnazijoje, pas muziką, pedagogą, klarneto virtuozą Vitalių Žemaitį. Žinoma, kaip pasakojo Ž. Brazauskas, viskas prasidėjo nuo išilginės fleitos, nes natų tuo metu teigė dar gerai nepažinojęs.

Netikėjo savo sėkme

Po abitūros egzaminų Žilvinas pasinėrė į svarstymus, kur studijas jam rinktis būtų geriausia. Po apmąstymų apie Prancūziją, M. Rostropovičiaus fondo, kurio globotinis jis yra nuo 2007 metų, pastūmėtas, muzikantas susidomėjo studijomis Liubeko aukštosios muzikos mokykloje. Po vykusių meistriškumo kursų, Žilvinas net nedvejojo norintis studijuoti pas čia dirbančia, išskirtinį požiūrį į muziką turinčią, žymiąją klarnetininkę Sabina Mayer. Netikėjimas, jog gali pakliūti į šios muzikantės-legendos klasę, šiandien Žilvinas jau turi savo rankose Liubeko auštosios muzikos mokyklos bakalauro diplomą. Dar šiais, 2015 metais „Freunde Junger Musiker” (liet. Draugiški jaunieji muzikantai) organizacijos prizu apdovanotas muzikantas, šiuo metu tęsia magistro studijas „Hanns Eisler“ aukštojoje mokykloje Berlyne. Kaip sako pats muzikantas, studijos užsienyje – tai nepažintas kelias, kuriuo taip norisi praeiti – smalsu susipažinti ne tik su vokiškąja kultūra, bet ir mokymo technikomis, vertingi tampa ir sutikimai su nuostabiais muzikantais iš skirtingų pasaulio šalių.

Specialiai šiam koncertų ciklui į Lietuvą atvykęs muzikantas, klarnetininkas Žilvinas Brazauskas pasirodys drauge su pianiste Daiva Stulgyte.

 

 

Evelina KISLYCH,

 „Iuvenes art“ atstovė spaudai

Paskutiniųjų „Iuvenes art“ koncertų datos:

Smuikininkė Katažyna NARKEVIČ (Lietuva-Vokietija) ir Kšištof MARKEVIČ (Lietuva)

2015 m. spalio 9 d. 18:30 val.Užutrakio dvaro sodyba (Trakų r.)
2015 m. spalio 11 d. 16:00 val. Birštono kurhauzas (B. Sruogos g. 2)

 

* Koncertai nemokami

Organizatorius: Trakų krašto vietos veiklos grupė

Koncertų ciklą remia: Trakų rajono savivaldybė,  UAB „Vilsida“

 

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *