Siaubas Lentvaryje pasiekė aukščiausią lygį: paviešino kas ten dedasi

Parašyta: 2017-12-04 | Kategorija: Lentvaris, Naujienos, Policija |

 

Laikas nuo laiko į viešumą iškyla pranešimai apie išaugusį nusikalstamumą rajonuose. Dar visai neseniai dėl žiaurių atvejų ir išpuolių prieš pareigūnus nuskambėjo Šalčininkai, kiek anksčiau – Mickūnai. Policijos pareigūnai neslepia, kad rajonuose tenka vykdyti papildomas prevencines akcijas. Šį kartą apie nesiliaujantį jaunimo siautėjimą prabilo Lentvario gyventojai. Portalui tv3.lt jie rašė, kad nori paviešinti, kas dedasi jų mieste. Baisu išeiti iš namų Portalui tv3.lt atsiųstame laiške gyventojai išliejo širdį apie paskutiniu metu įvykusius nusikaltimus ir juos pykdančius dalykus. „Vakarais darosi jau baisu vaikščioti dėl gatvėje siautėjančių paauglių. Paskutiniai įvykiai: išdaužyti mašinų stiklai, vagystės ir įsibrovimas į kitų asmenų namus. Vietinė policija tik skėsčioja rankomis – „nėra lavono, nėra kriminalo“, – taip jie atsako.
Lentvario policijos nuovada dirba tragiškai, nevykdo jokio patruliavimo, retai atsiliepia į pagalbos skambučius, dirba aplaidžiai ir nenori imtis kokių nors bylų, nes kaip pasakė „ir taip turime ką veikti“. Būtų smagu, jeigu viskas išlįstų į viešumą ir gal būtų pajudintas jų užpakalis“, – negailėdami kritikos rašė gyventojai.
Pasak jų, yra ne vienas atvejis, kuris nesulaukė pareigūnų dėmesio.

Nusikaltimų ir taip sumažėjo

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovas Paulius Radvilavičius portalui tv3.lt sakė, kad komentuoti gyventojų nuomones pakankamai sudėtinga, nes nepateikta nei vieno konkretaus atvejo ir kalbama visiškai bendrai, tiek apie nusikaltimus, tiek apie pareigūnų netinkamą elgesį. „Lentvario mieste visą parą patruliuoja 1 arba 2 policijos ekipažai. Dėl sustiprinto pareigūnų dėmesio viešosios tvarkos užtikrinimui yra pastebimas daromų administracinių nusižengimų mažėjimas – palyginus su praėjusiais metais jų nustatyta 1,5 karto mažiau. Nuo 2017-01-01 iki 2017-11-23 Lentvaryje registruoti 764 (iš viso Trakų rajone – 6697) pranešimai apie teisės pažeidimus, per analogišką 2016 metų laikotarpį jų gauta 792 ( iš viso Trakų rajone – 7196). 2017 metais Lentvaryje pradėtas 131 ikiteisminis tyrimas, 2016 metais – 115. 2017 m. spalio mėn. Trakų r. PK buvo užregistruotos 43 nusikalstamos veikos, iš jų Lentvaryje – 7. Lentvario miestui buvo ir bus skiriamas ypatingas dėmesys. Miesto geležinkelio stotis yra reikšmingas šalies geležinkelių transporto mazgas, o pasaulinė praktika rodo, kad geležinkelio stočių rajonai yra didesnės kriminogeninės rizikos vietos“, – nurodė P. Radvilavičius.

Pasak jo, Lentvaryje daugiausia teisės pažeidimų yra padaroma geležinkelio stoties prieigose. Gyventojų skundų dėl policijos pareigūnų netinkamo darbo Lentvarį aptarnaujantis Trakų rajono policijos komisariatas nėra gavęs. Tačiau tarp gyventojų netyla kalbos apie ne vieną taip ir neišaiškintą nesusipratimą su pareigūnais. Žmonių skundai tikina pasidomėsiantys atitinkamų įstaigų specialistai.

Šaltinis: www.tv3.lt

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *