Siūlo Kalėdų laukti kitaip: mandarinų valgymą pakeisti gamtai draugiška veikla

Parašyta: 2019-12-03 | Kategorija: Naujienos, Renginiai, Trakai |

Kalėdų laukimas daugumos lietuvių namuose atrodo panašiai: valgomi mandarinai, džiugina papuošta Kalėdų eglutė, o televizoriaus ekrane rodomas filmas apie berniuką, kuris namuose netikėtai liko vienas. Tačiau šių Kalėdų laukimą Trakų gyventojai turi galimybę paįvairinti. Pernai su mokiniais pagaminusi rekordinį Kalėdų senelių kiekį, Trakų r.  savivaldybė kartu su aplinkosaugine inciatyva „Kita forma” ir šiemet kviečia jas sutikti kitaip. „Bėgdami ieškoti kalėdinių dovanų dažnai pamirštame, kad pati mieliausia dovana gali būti sukurta mūsų pačių rankomis. O jų gaminimas – taps puikia pramoga visai šeimai. Svarbiausia, kad dovanų nereikės pirkti. Džiaugsis ir gamta, ir artimiausi žmonės. Šventiniu laikotarpiu svarbu suprasti, kad ne viską reikia pirkti – daug ką galima pasigaminti patiems iš nebenaudojamų ir spintoje gulinčių daiktų”, – sako Vaida Griškevičienė, aplinkosauginės iniciatyvos „Kita forma” įkūrėja.

Pernai siekė Kalėdų senelių rekordo, šiemet – mokysis tekstilę prikelti naujam gyvenimui

 

Trakai ilgai buvo žinomi, kaip Kalėdų senelių sostinė, o šiemet – tapo kultūros sostine. Titulas įpareigoja elgtis atsakingai. Gražų pavyzdį jau anksčiau parodė Trakų rajono mokiniai gamindami Kalėdų senelius, kurių rekordinis skaičius buvo užfiksuotas ir įrašytas į Lietuvos rekordų knygą! Mokiniai sujungė kūrybiškumą, gamtos puoselėjimą ir iš antrinių žaliavų kūrė išskirtinius dirbinius. Šiemet graži tradicija tęsiama, o dalyvauti šventinėse dirbtuvėse kviečiami visi gyventojai. Mūsų visuomenė pripratusi gyventi patogiai ir daug perkant. Dėl to dažnai šventės sutinkamos su dar viena nereikalinga statulėle gauta dovanų, o piniginė – tuščia. Todėl šventinio renginio metu sužinosite, kaip neišleisti pinigų ir padaryti naudingas dovanas. Gal kaimynė svajoja apie neįprastą staltiesę? O seni kalėdiniai žaisliukai jau pabodo? Renginio „Kalėdos Trakuose kitaip ’19” sužinosite, kaip tekstilę ir kitus daiktus prikelti naujam gyvenimui. Tyrimai rodo, kad rūbai spintose neužsibūna ilgiau, nei metus. Kas jeigu labai mylimi, tačiau gerokai nusidėvėję džinsai tampa nebenešiojami? Jie gali tapti puikia sege, marškiniais, o gal pagalvėle? Pamokyti, kaip tai padaryti, į Trakus atvyks „Denim diaries” iniciatyva su Milda Paukšte. Kaip nebenaudojamą tekstilę paversti puikiu baldų aksesuaru ir baldus atnaujinti, parodys Rūta Iliuk, „Išmesti spėsi” įkūrėja. O apie tai, kaip dalytis naudojamais, bet nebereikalingais daiktais papasakos iniciatyvos „Dėk’ui” atstovai.

„Kalėdos Trakuose kitaip ’19” – miesto šventėje

Tekstilę prikelti naujam gyvenimui miestiečiai ir Trakų svečiai kviečiami miesto šventėje „Kalėdos Trakuose kitaip ’19“. Šventėje taip pat vyks ir dirbtuvės, tad visi norintys galės pasigaminti dovanas iš antrinių žaliavų arba namuose lengvai randamų daiktų. „Kalėdos dovanų metas – todėl kviečiame prisiminti, kad dovanos – atsakingesnio mūsų vartojimo – reikia ir gamtai. Tikimės, kad ši smagi ekologinė edukacija persikels ir į Jūsų namus. Juk rankomis pagaminta dovana – dažnai kur kas labiau džiugina širdį, o didžiausią dovaną įteiksime ateities kartoms. Jie gyvens gražesnėje ir tvaresnėje aplinkoje”, – dalyvauti renginyje kviečia Trakų rajono savivaldybės administracijos Aplinkosaugos ir viešosios tvarkos skyriaus vyriausioji specialistė Inutė Neverovskienė.

Tai įrodymas, kad ekologiškos Kalėdos irgi gali būti smagios. Ateikite ir įsitikinkite patys!

Renginių datos

NEMOKAMOS Kalėdinės eko dirbtuvės kartu su draugais, kolegomis, šeimos nariais, kurių metu bus gaminamos kalėdinės dekoracijos iš tekstilės atliekų!

Gruodžio 10 d. 14:00 – 17:00 

Trakų krašto tradicinių amatų centras

(Karaimų g. 41, Trakai)

Gruodžio 14 d. 11:00 – 15:00 Trakų miesto šventė

Trakų kultūros rūmai

(Vytauto g. 69, Trakai)

Gruodžio 18 d. 10:00 – 13:00

Trakų viešoji biblioteka

(Vytauto g. 69, Trakai)

NEMOKAMAS nenaudojamų daiktų atnaujinimas, restauravimas ir antrinis panaudojimas tekstilės pagalba, kartu su dalinimosi daiktais stotele DĖK’UI!

 

Gruodžio 10 d. 17:00 – 20:00

DĖK’UI stotelė

(Trakų g. 1A, Lentvaris)

Gruodžio 12 d. 17:00 – 20:00

DĖK’UI stotelė

(Trakų g. 1A, Lentvaris)

Gruodžio 17 d. 17:00 – 20:00

DĖK’UI stotelė

(Trakų g. 1A, Lentvaris)

 

"Kita forma" inf.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *