Skiepijimas nuo koronaviruso Trakų rajone

Parašyta: 2021-03-19 | Kategorija: Naujienos, Sveikata, Trakai |

„Trakų rajono gyventojai skiepijami nuo COVID-19 infekcijos jau ilgiau nei 2 mėn. Per šį laiką skiepus gavo 2 789 gyventojai, iš jų beveik tūkstantis jau paskiepyti dviejomis vakcinos dozėmis. Paskutinę savaitę vakcinacijos tempai gerokai sulėtėjo. Tai  visų pirma lėmė atsiradusios problemos su AstraZeneca vakcina. Pasirodžius pranešimams žiniasklaidoje apie galimai sukeltas šios vakcinos trombembolines  komplikacijas, dauguma ir mūsų rajono gyventojų atsisakė būti paskiepyti šia vakcina“, – pasakoja VšĮ Trakų pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė gyd. Ramutė Malčienė, pridurdama, kad žmonių baimė šiandien yra suprantama, todėl teks palaukti kompetentingų išvadų ir sprendimų.“ Paskutiniu laiku yra skiepijami  sulaukę 65-erių ir vyresni asmenys. „Norime dar kartą pakviesti visus, norinčius pasiskiepyti bei priklausančius šiai amžiaus grupei mūsų gyventojus kreiptis į savo šeimos gydytojus, nes ne su visais mums pavyksta susisiekti. Kviečiame atvykti pas mus ir tuos mūsų pacientus, kurie galimai dėl užsitęsusio karantino seniai lankėsi pas savo šeimos gydytoją, pasitikrinti sveikatą, atlikti profilaktinius tyrimus. Nepamirškime pasirūpinti savo sveikata“, – ragina gyd. Ramutė Malčienė.

Šiuo metu vakcinaciją rajone vykdo visos Trakų rajono savivaldybei priklausančios penkios Asmens sveikatos priežiūros įstaigos: Trakų pirminės sveikatos priežiūros centras, Lentvario ambulatorija; Aukštadvario PSPC, Onuškio PSPC, Rūdiškių PSPC. Į skiepijimo procesą įtrauktos ir privačios klinikos (Inmedica klinika ir Medica klinika). Visos minėtos įstaigos savo pacientų vakcinaciją vykdo savo patalpose. Tačiau įsibėgėjant gyventojų skiepijimo procesui, planuojama vakcinacijos punktų plėtra.

„Kaip ir visoje Lietuvoje, dažniausia gyventojų skiepo atsisakymo priežastis yra gana dviprasmiška viešoje erdvėje pasirodžiusi informacija apie AstraZeneca gamintojo vakciną. Gydytojai atlieka išties didelį darbą informuodami gyventojus apie skiepijimo procesą, galimą šalutinį poveikį bei vakcinos teigiamus aspektus. Tačiau nuo kovo 17 d. skiepijimas AstraZeneca vakcina Lietuvoje yra sustabdytas neribotam laikui. Lauksime tolimesnių LR Vyriausybės nurodymų“, – sako Trakų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Agata Mankeliūnienė. Pasiteiravus, kuriose rajone vietovėse gyvenantys žmonės dažniau atsisako vakcinuotis, A. Mankeliūnienė teigia, kad dalyti rajono vietoves pagal atsisakiusiųjų skiepytis būtų sudėtinga, kadangi tai priklauso ne nuo gyvenamosios vietos, o nuo šiuo metu skiepijamos amžiaus grupės ir su vyresnio amžiaus asmenims galinčių pasireikšti organizmo reakcijų baimėmis. Taip pat Trakų rajone, kaip ir visoje Lietuvoje, yra sudarytos galimybės nevaikščiojantiems asmenims pasiskiepyti namuose: „Visos rajono Asmens sveikatos priežiūros įstaigos yra įpareigotos šeimos gydytojo teikimu teikti vakcinacijos namuose paslaugą nevaikštantiems pacientams. Šeimos gydytojų teikimu sudaromi norinčių skiepytis namuose nevaikštančių asmenų sąrašai ir paslauga sėkmingai teikiama. Keletas rajono gyventojų jau gavo antrą vakcinos dozę savo gyvenamosiose vietose“, – paaiškino Trakų r. savivaldybės direktoriaus pavaduotoja, dar kartą kviesdama ir ragindama asmenis nuo 65-erių metų amžiaus ir vyresnius kreiptis į savo šeimos gydytojus ir registruotis skiepui.

„Trakų žemės“ inf.

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *