Smuikininkas Algirdas Šochas dirbs Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre

Parašyta: 2021-01-15 | Kategorija: Kultūra, Naujienos, Trakai |

Algirdas Šochas

Kraštietis smuikininkas Algirdas Šochas – Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro orkestro pirmųjų smuikų koncertmeisterio pavaduotojas.

Smuikininkas Algirdas Šochas  gimė 1990 metais Lietuvoje, muzikų šeimoje. Jau dešimties A. Šochas debiutavo kaip jaunasis solistas su Lietuvos kameriniu orkestru, diriguojamu maestro Sauliaus Sondeckio.  Baigęs Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą su pagyrimu atlikėjas studijavo Italijoje („Accademia Incontri col Maestro“) ir Vokietijoje (Hamburgo muzikos ir teatro akademija) pas pripažintus smuikininkus –  Boris Garlitsky, Pavel Berman, Tanja Becker-Bender, Sebastian Schmidt.

2017–2019 m. smuikininkas dirbo Hamburgo valstybiniame filharmonijos simfoniniame orkestre. Hamburgo operoje smuikininkui teko garbė būti išrinktam į operų „Miriways“, „Frankenšteinas“ orkestro koncertmeisterius. Taip pat A. Šochas buvo profesorės Tanja Becker-Bender asistentas Hamburgo muzikos ir teatro akademijoje.

Kartu su kolegomis 2016 m. yra įkūręs „Confero“ fortepijoninį kvartetą, kuris nuo 2018 m. vasaros tapo oficialiu Trakų pilį ir Trakus Lietuvoje bei pasaulyje reprezentuojančiu profesionalaus meno kolektyvu. Smuikininkas bendradarbiavo su „Hamburg Trio“, „Deutsche Grammophon“ prezidentu Clemens Trautmann, artistų agentūra „Büro für Künstler Hasko Witte“ ir t. t.

Smuikininkas yra grojęs solo su Lietuvos Nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos Valstybiniu simfoniniu orkestrais, Lietuvos kameriniu, Šv. Kristoforo, Naujųjų Idėjų, Hamburgo muzikos ir teatro akademijos simfoniniu orkestru bei Baku Gara-Garayevo kameriniu orkestru.

Algirdas Šochas aktyviai koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje. Solinius koncertus jam teko groti Rusijoje, Azerbaidžane, Prancūzijoje, Baltarusijoje, Latvijoje, Italijoje, Estijoje, Olandijoje, Belgijoje, Austrijoje, Vokietijoje tokiose salėse kaip Berlyno filharmonija, Hamburgo Laeiszhalle ir t.t. Taip pat dalyvavo tokiuose festivaliuose kaip V. Spivakovo festivalis „Maskva sutinka draugus“ Maskvoje, Pažaislio, Sugrįžimų, Kristupo, tarptautiniame menų festivalyje TRANS/MISIJOS, šiuolaikinės muzikos festivalyje „Opus XXI“ Avinjone, Prancūzijoje ir daugelyje kitų.

Jaunos kartos smuikininkas yras pelnęs nemažai apdovanojimų bei pripažinimų. Už pasiekimus muzikos srityje A. Šochui buvo įteikta LR Prezidento V. Adamkaus (2006) padėka bei pelnyta Karalienės Mortos premija (2006). 2007–2010 m. jis tapo M. Rostropovičiaus fondo stipendininku Lietuvoje, 2011–2013 m. „Oscar und Vera Ritter Stiftung“ stipendininku Hamburge; 2014 m. – Yehudi Menuhin „Live Music Now“ stipendininku Hamburge. Atlikėjas 2017 m. ir 2015 m. tapo 2 vietos laureatu „Elise Meyer“ konkurse Hamburge. Kaip vienam perspektyviausių jaunosios kartos smuikininkų, jam buvo įteikta Vokietijos „Berenberg“ (2015) banko įsteigta speciali stipendija.

2020 m. kartu su fortepijoniniu kvartetu „Confero“ debiutavo vienoje žymiausių pasaulio koncertų salių „Elbphilharmonie“ (Elbės filharmonija) Hamburge pristatydami Trakus kaip 2020-ųjų metų Lietuvos kultūros sostinę.

2019 m. pradėjo eiti Trakų rajono savivaldybės Kultūros ir turizmo skyriaus specialisto pareigas (projekto „Trakai – Lietuvos kultūros sostinė 2020“ koordinatorius). Nuo šiol jis Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro orkestro pirmųjų smuikų koncertmeisterio pavaduotojas.

A. Šochas yra aktyvus Lietuvos kultūros veikėjas ir jos ambasadorius pasaulyje, o nuo 2018 m. organizuoja koncertų ciklą „Klasika Trakuose“.

Išsilavinimas:   

  •  2000–2010 m. Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų gimnazija (mokytojos-ekspertės Beatos Vasiliauskaitės-Šmidtienės smuiko klasė);
  •  2008–2010 m. Tarptautinė muzikos akademija „Incontri col Maestro“ Imolos mieste Italijoje (prof. Pavel Berman);
  •  2010–2015 m. Hamburgo muzikos ir teatro akademijos bakalauro studijos (prof. Boris Garlitsky, prof. T. Becker-Bender);
  •  2015–2017 m. smuikininkas baigė Hamburgo muzikos ir teatro akademiją ir įgijo magistro laipsnį (prof. T. Becker-Bender klasė);
  •  Nuo 2017 m. Hamburgo muzikos ir teatro akademijoje tęsia solinio atlikimo meno aspirantūros studijas (prof. Sebastian Schmidt klasėje).

 

„Trakų žemės“ inf.

Nuotr. iš asmeninio Algirdo Šocho archyvo

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *