Sočio olimpinių žaidynių aidas – slidinėjimo maratonas „TonyResort“ slidinėjimo trasose

Parašyta: 2014-02-07 | Kategorija: Naujienos, Sportas |

slides

Atrodo, kad tikrosios žiemos pagaliau sulaukėme. Tad tie, kas buvo pasiilgę sniego ir slidžių, jau gali pradėti jas ruošti. Prognozės skelbia, kad šaltis artimiausiu metu neatlėgs, o sniego danga jau netrukus turėtų būti tinkama slidinėjimo pramogoms.
Rodos, dar visai neseniai dar buvo galima bėgioti ir važinėti dviračiu (kai kas šių aktyvių pramogų neatsisako ir viduržiemį), tačiau pastaraisiais metais itin išaugusį sveikos gyvensenos entuziastų būrį jau kviečia naujas renginys, turintis tapti puikia žiemos švente.
2014 metų vasario 23 dieną, sekmadienį, slidinėjimo (ir ne tik jo) mėgėjų laukia slidinėjimo maratonas greta Trakų esančiose Anupriškėse, „TonyResort“ slidinėjimo trasose.
Žinodami, kad į įvairių bėgimo varžybų, pavyzdžiui, „General Financing Trakų pusmaratonio“, startą stodavo po daugiau nei 1000 žmonių, matydami, kokie populiarūs ir masiški būna „Snaigės“ žygiai, slidinėjimo maratono organizatoriai – asociacija „Sporto renginiai“ ir klubas „Instinktas“ – siūlo išbandyti save. Vyrams numatyta 50 km, moterims – 30 km distancija. Pagrindiniame vyrų nuotolyje galės startuoti elito grupės atstovai (vyresni nei 16 m.), taip pat 40-49, 50-59 ir vyresni nei 60 m. veteranai. Tokių pat amžiaus grupių moterims skiriama 30 km trasa. Mėgėjai, kurių turbūt bus daugiausia, galės rinktis nuotolį pagal savo pageidavimus – 10, 20 arba 30 km.
„Tikimės, kad tie žmonės, kurie žiemą tikrai netinginiauja ir aktyviai leidžia laisvalaikį, su malonumu atvyks į Trakus. Juk, pavyzdžiui, bėgimo renginiuose aukšto meistriškumo sportininkai sudaro tik nedidelę dalį, o visa kita bėgikų armija – mėgėjai, kurių tikrai pastaraisiais metais atsirado itin daug. Manome, kad slidinėjimo maratonas bus ne tik savotiškas jėgų išmėginimas, bet ir puiki pramoga šeimoms, bendraminčių kompanijoms, bendradarbių kolektyvams“, – sako „Sporto renginių“ vadovas Evaldas Martinka.
Dalyviai varžysis laisvuoju slidinėjimo stiliumi, startuos visi drauge, o distancijai įveikti bus skirtos 5 valandos. Dalyvių, užtrukusių Trasoje ilgiau, rezultatai nebebus fiksuojami. Visiems varžybų dalyviams bus įteikti atminimo medaliai, o atskirų amžiaus grupių prizininkai bus apdovanoti vertingais prizais.
Be to, pirmiems 300 užsiregistravusių dalyvauti slidinėjimo maratone bus įteiktos specialios „Thermowave“ kaklaskarės.
Vaizdingos Trakų apylinkėse vyksiančios varžybos tikrai bus gera galimybė išbandyti save tiems, kurie mėgsta žiemos sportą. Renginio dieną kaip tik baigsis ir Sočio žiemos olimpinės žaidynės, tad šis renginys – savotiškas olimpinis aidas Lietuvoje. Slidinėjimo varžybų dalyviai galės pasijusti beveik olimpiečiais, kadangi čia tikrai galios olimpinis principas: svarbiausia – dalyvauti ir nugalėti save.
Estijoje panašūs slidinėjimo maratonai turi kur kas ilgesnes tradicijas, ir ten niekas nesistebi, kad prie starto linijos išsirikiuoja daugiau nei 10 tūkstančių žmonių. Jų pasirengimo lygis – labai skirtingas. Vieni siekia sportinio rezultato, kiti su šeimos nariais ar bendradarbiais tiesiog smagiai praleidžia visą sekmadienį: distancijoje spėja ir kavos ar arbatos pagurkšnoti, ir užkąsti. Tokiose varžybose nugalėtojais gali vadintis visi, nes įveikti ilgą (jeigu stosite į pagrindinės distancijos startą) nuotolį – tikrai nebus lengva. Tačiau pasiekus varžybų finišą, bus išties smagu.
Kadangi reguliariai sportuojančių žmonių Lietuvoje tikrai labai sparčiai daugėja, organizatoriai kviečia ruoštis. Beje, jei vis tik vasario 23 dieną gamtos sąlygos nebūtų palankios slidinėjimui, Anupriškėse vyks bėgimo kroso varžybos. Tačiau tai tik atsarginis planas, o pagal iš anksto ruošiamą scenarijų bus sniego, puiki trasa, šilta atmosfera, o jums tereikia būti aktyviais dalyviais.
Daugiau informacijos apie slidinėjimo maratoną: www.slidinejimomaratonas.lt
Fotografijų autorius – Alfredas Pliadis

 

PR

Reklama: Prekės slidininkams


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *